Наберите 10 лайков, чтобы вывести материал на главную страницу

PR advice , 9 октября 2019 в 15:10

Зірки популяризують історичну Вишгородщину

Ольга та Наталя Сумські, Анатолій Хостікоєв, Віталій Борисюк, Раїса Недашківська, Катерина Кістень, Влада Литовченко, Олег Пінчук, Олександра Кучеренко, Тетяна Гончарова, Василь Апасов, Лариса Мудрак та Анатолій Гнатюк узяли участь у фотопроекті на підтримку історико-культурних пам’яток Вишгородщини «Доторкнись до історії».

Зйомки відбулися в рамках проекту «Історико-культурна спадщина Вишгородщини: QR-кодування, моніторинг, апробація і популяризація», ініційованого Вишгородським історико-культурним заповідником за підтримки Українського культурного фонду.

Біля 22 визначних історико-культурних пам’яток Вишгорода та Межигір’я, у місцях колишніх знакових об’єктів встановили таблички з QR-кодами. Відсканувавши їх, можна дізнатися інформацію про пам’ятку. Це один з небагатьох проектів, що впроваджує QR-кодування пам’яток у малих містах, і чи не єдиний в Україні, який охоплює сільську місцевість.

За концепцією проекту кожна зірка представляє окремий об’єкт. Так, Ольга Сумська презентує унікальну церкву Бориса і Гліба XIX ст., Віталій Борисюк – дерево земляних оборонних укріплень XI-XII ст., Наталія Сумська - залишки стіни Борисоглібського храму XI-XII ст., а Анатолій Гнатюк – городище літописного міста Вишгород.

«Міс Україна 2016» Олександра Кучеренко представила кургани X-XI ст., скульптор Олег Пінчук – гончарне горно XI ст., актриса Катерина Кістень – Земську школу. Телеведучі Тетяна Гончарова та Василь Апасов презентували відповідно музей давноруського гончарства та поховання X ст. зі скандинавськими прикрасами. Народна артистка України Раїса Недашківська представила Спасо-Преображенський Межигірський монастир.

«Залучення відомих людей до популяризації пам’яток дуже підсилює зацікавленість відвідувачів і сприяє туристичному потоку, - пояснює куратор проекту, директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко. – Ми сподіваємося, що молодь буде цікавитися історією власного краю і проект підвищить обізнаність історичними місцями України. Тим більше, що завдяки QR-кодам зв’язок між минулим та сучасністю стає простішим, можна зануритись в історію, просто крокуючи Вишгородом».

Проект також підтримали в.о. голови Вишгородської райдержадміністрації Олексій Данчин, міський голова м.Вишгород Олексій Момот, голова AnnaFest Федір Баландін, старший науковий співробітник Інституту археології НАН України Марина Сергеєва, директор Національного музею «Битва за Київ у 1943 році» Іван Вікован, директор Центрального державного історичного архіву Ольга Музичук, генеральний директор Національного музею народної архітектури та побуту України Оксана Старак-Повякель, настоятель Собору Вишгородської Богоматері Тарах Валах та археолог Всеволод Івакін.

Віталій Борисюк

Віталій Борисюк

Анатолій Гнатюк

Анатолій Гнатюк

Тетяна Гончарова

Тетяна Гончарова

Всеволод Івакін

Всеволод Івакін

Катерина Кістень

Катерина Кістень

Крістіна Коваль

Крістіна Коваль

Олександра Кучеренко

Олександра Кучеренко

Влада Литовченко

Влада Литовченко

Олександр Момот

Олександр Момот

Раїса Недашківська

Раїса Недашківська

Марина Сергеєва

Марина Сергеєва

Оксана Старак-Повякель

Оксана Старак-Повякель

Анатолій Хостікоєв та Наталя Сумська

Анатолій Хостікоєв та Наталя Сумська

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю