галерея «АтрібутЪ»

Смотрите также: галерея

Наталья Иванченко , 1 июля 2012 в 22:44

Загублений світ патріархальної України або EUROукраїнізація 2012

У галереї «АтрібутЪ» відкрилася виставка робіт нової хвилі українського бароко, художниці Оксани Збруцької «EUROукраїнізація 2012».

Оксана Збруцька – це українська казкарка, яка малює яскраві сни.

ЇЇ твори - це дитячі сновидіння з величезними квітами, з чудернацькими тваринами і тендітним янголами.

Це світ, де єднається небо з землею, з'єднавшись в коло людського буття.

Від картин Оксани віє національним колоритом і етносом. З них буквально ллється українська пісня, яка полонить душу і піднімає її до самого неба.

Головний сюжет картин - загублена патріархальна Україна, яка залишилась лише в фольклорній спадщині країни.

Сучасне українське обличчя змінилося – в мегаполісах загубилася національна самобутність, автентика. Прийшов час, коли українська культура законсервувалася лише в музейних колекціях. В країні іде цілеспрямований духовний холокост . Але, про це замовчують, тупіючи біля телевізорів і моніторів та попиваючи пиво з енергетиками.

А Оксані це болить. І вона , наче та амазонка, виставили свій протест: взяла пензлі і почала малювати казковий світ України. Їй хотілось донести до людей нашу красу, колоритну самобутність, яка буквально гине під навалом урбанізації.

І їй це вдалося. Її твори пробуджують генетичну пам’ять, відроджують любов до Батьківщини і дають можливість зрозуміти, що ми загубили.

Оксана Збруцька виросла з родині художника, почала малювати в 2 рочки. Та батьки бачили її в іншій сфері – віддали вчитися до музичної школи, на клас скрипки.

«Скільки себе пам’ятаю – стільки і малюю. Я не дуже любила музичну школу. Чесно провчилась там 9 років. Була дуже слухняною дівчинкою , виконувала всі завдання, а потім занурювалась у малювання. – розказує про себе художниця . - Я народилася і виросла у Києві, але для мене найкраще місце – наша дача в Кіровоградській області. Я закохана в подільські краєвиди. Ці ландшафти повторюються майже на всіх моїх картинах: тихе плесо, пагорб, хатинка. Це мій рай на землі» .

Після школи Оксана Збруцька пішла навчатися до Національній Академії Образотворчого Мистецтва та Архітектури. Там знайшла свою індивідуальну техніку , а після її закінчення створила авторський стиль живопису, який отримав назву етно-романтизм.

Картини Оксани - це такі собі «транссерфери» реальності, милуючись якими, кожен здатний змінити свій світ на краще.

Приходьте, і в цьому переконаєтесь.

Ще не вмерла Україна!

Виставка триватиме до 17 липня 2012 року.

Галерея «АтрибутЪ» Київ, вул. Шовковична 30-Б, www.atribut.com.ua

картина, визуальное произведение, Выставка, Анонси, афіша, запрошення, галерея, галерея «АтрібутЪ», Оксана Збруцька

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю