Юлия Бурковская

Дроботюк Людмила , 16 ноября 2012 в 15:10

З радіоведучою Юлією Бурковською 42 Національні Медичні Премії знайшли своїх лауреатів

Урочиста церемонія нагородження Національною Медичною Премією (НМП) відбулась у п’ятницю 19 жовтня 2012 року в Холі Чемпіонів НСК «Олімпійський». Церемонія, що проводиться під патронатом Міністерства охорони здоров’я України, стала заключним акордом проведення першого в історії незалежної України громадського конкурсу для медиків та закладів охорони здоров’я – Національної Медичної Премії.

Лауреатами НМП стали 31 медик та 7 медичних установ, серед яких: 3 вищі навчальні та 4 медично-профілактичні заклади. Тоді як зареєстровано до участі було 223 номінанти, кандидатури яких протягом 3-х років визначалися 6,500 лікарями-експертами за результатами відкритого незалежного всеукраїнського соціологічного дослідження «ТОП100 в медицині».

Об’єктивність та незаангажованість процесу відбору найкращих медичних працівників та закладів системи охорони здоров’я України забезпечувалась незалежним формування реєстру номінантів, участю у ньому незалежного трьохрівневого журі (до якого ввійшли 25 провідних фахівці медичної галузі, представники громадських організацій та керівники державних структур системи охорони здоров’я), широким спектром номінацій, масштабністю конкурсу та високим рівнем його підтримки та організації.

На думку гостей, присутніх на церемонії, нагороди Національною Медичною Премією знайшли гідних кандидатів. Підтверджують цей факт й самі лауреати. Сприяли незалежному формуванню реєстру номінантів Національної Медичної Премії 5 медичних департаментів, Міністерств та відомств (Військово-медичне управління СБУ, Департамент медичного забезпечення та реабілітації МВС України, Медичне управління Міністерства транспорту та зв'язку, Військово-медичне управління Збройних сил, Медичне управління МНС України), 23 регіональні управління охорони здоров’я, центри здоров’я та 40 медичних професійних асоціацій.

Тоді як велика кількість номінацій, 7 з яких основні та 7 спеціальні, надала ще більше можливостей для всебічної представленості спеціалізованих напрямків діяльності працівників охорони здоров’я України. Серед лауреатів Національної Медичної Премії були відзначені як кращі практикуючі лікарі, медсестри, кращі Медики Столиці та Регіонів, так і адміністратори закладів охорони здоров’я, вищі медичні навчальні заклади, державні та приватні заклади охорони здоров’я. Хірурги, анестезіологи, педіатри, терапевти, гінекологи, санологи та багато інших спеціальностей пролунали зі в якості тих, хто отримав першу найвищу в Україні громадську відзнаку у сфері охорони здоров’я та медицини – Національної Медичної Премії.

Географія Національної Медичної Премії охопила практично всю Україну. Відтак, лауреатами конкурсу стали представники більшості областей України, починаючи з Волинської та закінчуючи Автономною Республікою Крим. Поряд з українським лауреатами, за вагомий внесок у збереження здоров’я українців були відзначені й іноземні лікарі з США та Ізраїлю.

Організатори Національної Медичної Премії засвідчують абсолютну конфіденційність відбору лауреатів конкурсу, запевняючи, що остаточний перелік кращих лікарів до останнього часу тримався в таємниці, а чесніть та прозорість підстав для вибору того чи іншого лауреата не може викликати жодних сумнівів. Оскільки методика відбору лауреатів Національної Медичної Премії продумана настільки детально, що вплинути на підрахунок голосів після завершення процесу прийому анкет - неможливо.

Окрім вітань, переможців відзначили нагородою золотого бюсту Асклепія, почесними дипломами та сертифікатами на отримання грошових винагород. Розмір грошових премій та подарунків для лауреатів конкурсу сягав від 2-х до 20-ти тисяч гривень. Отриманий лауреатом НМП розмір грошової винагороди залежав від статусу номінації, побажань спонсорів і партнерів.

За словами Президента Міжнародного благодійного фонду «Здоров’я українського народу» та співорганізатора конкурсу «Національна Медична Премія» Сергія Сошинського, щороку розмір призовий фонд НМП збільшуватиметься завдяки створеного цільового капіталу, допомоги партнерів та програм соціального підприємництва.

Імена та назви лауреатів Національної Медичної Премії назавжди ввійшли до сторінок історії української медицини. Серед нагороджених були: Володимир Смоланка, д-р Тайба Жорніцкі, Олександр Зубов, Тетяна Антонець, Лариса Абашкіна, Юрій Кожара, Геннадій Апанасенко та інші краші лікарі, а також, Національний медичний університет ім. О. Богомольця, благодійний фонд «Запорука» і інші переможці.

Серед почесних гостей, співорганізаторів та спонсорів церемонії НМП переможців привітали: Голова Оргкомітету НМП Іван Сорока, президент ВУЛТу Олег Мусій, голова Ради Київської міської профспілки медичних працівників Лариса Конаровська, голова ГУОЗ міста Київ Віталій Мохарев та Денис Назаренко як представник компанії «Берлін-Хемі Менаріні» яка була одним із спонсорів церемонії.

Голова Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Тетяна Бахтеєва особисто зазначила у вітальному листі до учасників та організаторів церемонії нагородження НМП що нагорода Національною Медичною наразі є найвищою громадською відзнакою в Україні, що сприяє вдосконаленню системи охорони здоров’я. До вітань долучився Президент АМНУ Андрій Сердюк, додавши, що Національна Медична Премія проводиться у період реформування системи охорони здоров’я, яке здійснюється під патронатом Президента України. Завдяки НМП кожен житель нашої держави зможе отримати об’єктивну інформацію про найкращі медичні заклади і установи, кращих лікарів та викладачів, громадських діячів та представників бізнес-структур, благодійних організацій та, зрештою, усіх тих, хто опікується здоров’ям українського народу, подальшим розвитком національної охорони здоров’я України.

Разом з ведучою заходу Юлією Бурковською, урочисту церемонію нагородження переможців НМП прикрашали композиції з квітів, живі скульптури, фанфари та червона доріжка якою під оплески гостей пройшли всі лауреати Національної Медичної Премії. Класичні мелодії скрипки, соло поп-виконавців та композиції джазу з співачкою Назгуль Шукаєвою розважали гостей та сприяли їх приємному спілкуванню.

Національна Медична Премія – найвища незалежна громадська відзнака серед працівників сфери охорони здоров’я України, отриманням якої після проведення урочистої церемонії нагородження пишаються 38 лауреатів НМП. Щороку вона відкриватиме громадськості нові обличчя кращих лікарів, медсестер, адміністраторів країни, аби українські споживачі медичних послуг знали до кого звертатися за професійною консультацією щодо збереження власного здоров’я та більш, ніж фаховою допомогою.

Конкурсы, соревнования, награды, Благотворительность, меценатство, социальная активность, Юлия Бурковская, Національна Медична Премія (НМП)
Загрузка...
Интер - программа на неделю