Анастасия Крайнева

Арт-центр Я.Гретера , 8 августа 2012 в 10:35

Яскравий світ Анастасії Крайневої в арт-центрі Якова Гретера

Днем, и при свете слепых коптилок,

видишь: она ничего не скрыла

и, глядя на глобус, глядишь в затылок.

Вон они, те леса, где полно черники,

реки, где ловят рукой белугу,

либо - город, в чьей телефонной книге

ты уже не числишься. Дальше, к югу,

то-есть к юго-востоку, коричневеют горы,

бродят в осоке лошади-пржевали;

лица желтеют. А дальше - плывут линкоры,

и простор голубеет, как белье с кружевами.

                                                   Иосиф Бродский

Про неї кажуть «..надзвичайно скромна та надзвичайно талановита». Ті хто шукають гармонію та рівновагу, знаходять у її пейзажах.

Душевні, захопливі, незвичайні, цікаві, неординарні, позитивні, неймовірно яскраві – такими епітетами наповнені відгуки картин Анастасії Крайневої.

ЇЇ фарби, що накладаються мастихіном, вибухають кольором, при змішуванні створюють чудові переливи, подібні коштовним камінням.

Така техніка малювання називається – імпасто. Один із найвідоміших художників, який, можливо, краще за будь-кого володів імпасто – це Ван Гог.

Шедеври Анастасії Крайневої не схожі на «вангоговські», бо в неї свій унікальний стиль і їх не переплутаєш ні з ким.

Скромна Анастасія, виходець з міста Кемерово, що знаходиться в Росії. Саме там, в майстерні Фьодорова, вона отримала свої перші творчі уроки станкового живопису.

Потім, 3 роки навчалася художньому оформленню в Ужгородському коледжі декоративно – прикладного мистецтва. І ще 7 навчалася у Львівській академії мистецтв.

З 1993-2011 є учасником Українських та міжнародних виставок та пленерів. Роботи Анастасії знаходяться як в галереях та приватних колекціях України, так і за кордоном.

Працює Крайнева зазвичай мастихіном. Мастихін, або сталеві ножички з ручками, відомі художникам давно. В кінці XIX початку XX ст. митці перестали ставити собі завдання, зробити картину "як у житті". Головне - це створити на полотні красиве і цікаве поєднання фарб і плям.

Роботи раннього періоду Анастасії більш реалістичні, а от роботи останніх декількох років - це вже декоративний живопис.

Художниця, завдяки нанесенню фарб шпателем, привертає увагу до рельєфу картини, дозволяє максимально проявити багаті фактурні можливості масляних фарб. Густа фарба буквально підноситься над поверхнею полотна, через що картину вже неможливо назвати двомірною, з неї виринає неймовірна енергія.

Анастасія віддає перевагу кольоровому співвідношенню. Зізнається, що колір – основна складова частина кожної людини, адже безбарвне життя сумне.

Ось так, вириває нас із буденності і надає свіжий ковток повітря. Романтичні назви картин «Перлинний ранок», «Рандеву», «Світло, тінь та запашна травинка», «Блакитна мрія», триптих «Павутиння Шарлоти» підкреслюють в Анастасії поетичні нотки і відкривають нам двері у світ фантазій, мрій, який знаходиться поза часом та поза простором.

Наразі, в арт-центрі Якова Гретера проходить виставка робіт Анастасії Крайневої.

картина, визуальное произведение, Выставка, Анонси, афіша, запрошення, Биография, Художники, арт-центр Якова Гретера, Анастасия Крайнева

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю