Наберите 10 лайков, чтобы вывести материал на главную страницу

PR advice , 16 июня 2017 в 15:36

Виставка Миколи Стратілата «Святині Києва»

 20 червня Вишгородський історико-культурний заповідник у особі директора Влади ЛИТОВЧЕНКО відкриває ювілейну персональну виставку народного художника України Миколи СТРАТІЛАТА – «Святині КИЄВА».

В експозиції представлені оригінальні гравюри із відомої серії Автора, що створена тридцять років тому (1987р), графічні та живописні роботи різних років, фрагмент бібліотеки, книги з якої проілюстровані Стратілатом - найбільш відомим книжковим графіком України, - це літературні твори Т. Шевченка, Б. Олійника, П. Тичини, М. Рильського…

Серія «Святині КИЄВА» нагадує глядачам виставки який образ мало святе місто Київ до того, як у ньому загосподарювала рука «врага-супостата». Вона стала звинувачувальним актом проти вандалізму і варварства східних наїзників – поневолювачів українського народу, його святинь. Ця серія й досі не залишає нікого байдужим і є дуже актуальною.

Творчість Миколи СТРАТІЛАТА – це ціла епоха в хроніках образотворчого мистецтва України. Його походження, родовід, вдача, виховання, його свідомість з належною повнотою втілилася в його творчості. Власне, перша персональна виставка Майстра відбулася ще за шкільних років, на початку 50-х ХХ ст. Тоді його вчитель Степан Музиченко перший виявив талант молодого хлопчика та його жагу до творення. На зламі 60-70 років молодий Стратілат почав формувати себе як національного художника, він сповідує своєрідну стихійну філософію позитивізму, заперечує суконну пафосну дійсність не відвертим протестом проти неї, а ствердженням всього позитивного, гарного, доброго і гуманного в українськім народі.

Таке унікальне явище як графіка Миколи СТРАТІЛАТА є предметом чималих фахових дискусій, але дослідники давно вже відзначили особливу живописність його гравюр. Це не випадково, бо живопис – перше захоплення, як і перша Любов були з ним завжди. Нині визнаний Митець презентує також свої акварелі, своє бачення кольору. Як каже сам Художник, акварель для нього – це гра барв і емоцій. Він переконаний, що рідна Природа у своїй Красі і Досконалості є невичерпним джерелом Натхнення! Головний лейтмотив – Душа, яка вірує і любить, ніколи не буває самотньою.

Виставка діє з 21 червня – 15 липня 2017р щодня із 10:00 до 18:00 (окрім понеділка).

Відкриття 20 червня о 16:00. У Програмі вернісажу прем’єра документального фільму

«Стратілат. Гравюри щасливої ДОЛІ» (DarkCloudProdaction спільно зі “Студією Мистецьких Ініціатив»)

Україна, Київська область, м. Вишгород, Вишгородський історико-культурний заповідник, вул. Шкільна, 58 («Будинок КЛЮКВИ»), + 38 04596 54 556. Маршрутка від М «Героїв ДНІПРА»

Створено за підтримки агенції творчих іновацій «Студія Мистецьких Ініціатив»

+38 050 60 11 099, okochubey@ukr.net

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю