PR advice , 26 декабря 2017 в 20:06

Вишгород став п’ятим містом світу, де з’явилася скульптура Анни Ярославни

 22 грудня, у День святої Анни, у приміщенні Вишгородської міської ради відбулося урочисте вручення авторської скульптури «Анна Ярославна. Королева Франції» Вишгородському історико-культурному заповіднику.

Модель пам'ятника видатній доньці Ярослава Мудрого меру м.Вишгород Олексію Момоту та директору Вишгородського історико-культурного заповідника Владі Литовченко передали особисто автори – засновники культового мистецького фестиваля «Anne De Kiev Fest» Костянтин Скритуцький, Федір Баландін та голова громадської організації «Чотири Королеви» Марина Соловйова.

Анна Ярославна - молодша дочка Великого князя Київського Ярослава Мудрого від шлюбу зі Шведською принцесою Інгігердою. У 1048 році Анна вийшла заміж за короля Генріха I і стала королевою Франції.

У 2016 році оригінал пам’ятника «Анна Ярославна. Королева Франції» було встановлено в Києві в центрі «сквера Франкофонії» на Львівській площі. Урочисту церемонію відкривали Міністр культури України Євген Нищук та Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон в присутності всіх послів країн Євросоюзу а також інших дружніх держав. Захід було проведено в рамках Другого міжнародного фестивалю мистецтв «Аннафест». Висота скульптури становить 2,40 м разом з постаментом. Автори зобразили майбутню королеву в дитячому віці. Дівчинка в довгому вбранні і з квітковою короною на голові стоїть, притискаючи до грудей книгу, ймовірно з бібліотеки свого батька Ярослава Мудрого, про яку згадується в «Повісті временних літ».

«Надзвичайно приємно, що Вишгород став п'ятим містом у світі, де буде встановлено скульптурний образ Анни Ярославни, - зазначив мер міста Олексій Момот. - Два пам'ятника доньці Ярослава Мудрого і матері французького короля Філіппа І знаходяться у французькому місті Санліс. Один з них був встановлений у XVII столітті, а другий – у 2005 році. Київський пам’ятник видатній українці встановили в листопаді 2016 року на Львівській площі».

Як розповіла директор Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко, українська королева Франції славилася не тільки красою, але також розумом і освіченістю: «Вона виросла при княжому дворі в Києві, вчила грамоту, історію, іноземні мови, малювання, вільно читала декількома мовами, писала кирилицею і глаголицею, а також відрізнялася впертістю і силою характеру. Вишгородському історику-культурному заповіднику дуже почесно прийняти таку роботу, адже Анна Ярославна – знакова й одна з найцікавіших для України особистостей. Чому саме Вишгород обрано «резиденцією» цієї прекрасної скульптури? Ярослав Мудрий тримав Вишгород своєю основною резиденцією, працював тут над першою Конституцією Русі «Руською правдою», і саме у Вишгороді 20 лютого 1054 закінчив своє земне життя. Тому не випадково саме Вишгород автори пам’ятника обрали після того, як презентували його в Києві й Санлісі. Тепер гіпсову скульптуру Анни Ярославни митці передають Вишгородському історико-культурному заповіднику і символічно, що юна княжна Анна, через тисячу років «ступить» на землю свого великого батька».

Співавтори роботи Костянтин Скритуцький та Федір Баландін вважають, що скульптура символізує собою, що кожна маленька українка в майбутньому може стати королевою, а поява в древньому українському місті пам'ятника Анні Ярославні - це ще один факт, що Україна не йде в Європу, а повертається в неї.

Голова громадської організації «Чотири Королеви» Марина Соловйова: «Збереження об'єктів культурної спадщини Києва, Вишгорода та інших древніх міст України неможливе без популяризації наших історичних постатей та синергії місцевої влади, громадських активістів та музейників».

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю