Алена Че , 26 сентября 2017 в 16:34

Єва Райська: «Прагнемо зробити щось нове для медіа-простору Дрогобича»

Кілька місяців тому у Дрогобичі розпочала мовлення інтернет-радіостанція «Радіо Котермак», заснована трьома однодумцями-журналістами Євою Райською, Роксоланою Буяк і митцем Олександром Максимовим. Докладніше про це дізнаємося прямо зараз від Єви, заодно й ближче з нею познайомимося.

Єво,для початку розкажіть, будь ласка, як розпочалася Ваша журналістська діяльність?

Моя журналістська діяльність розпочалася у студентські роки. Насправді навчалася я на факультеті іноземних мов, але, побачивши оголошення про те, що на радіостанції у Стрию потрібні ведучі, вирішила спробувати. Мою кандидатуру затвердили, і я почала вести ефіри на вихідних. Пізніше я була ведучою денного ефіру на радіостанції у Дрогобичі, а кілька місяців тому з нашою маленькою, але професійною і надійною командою однодумців – журналісткою Роксоланою Буяк та митцем Олександром Максимовим заснували свою інтернет-радіостанцію.

Чим Ваша радіостанція відрізняється від інших?

Ми створили інтернет-радіостанцію, оскільки бачимо майбутнє саме за таким форматом. Світ стрімко рухається вперед. Особливість «Радіо Котермак» у тому, що на ньому повністю відсутня реклама, натомість присутня якісна музика у стилях інді, джаз, рок, яку на ФМ-станціях рідко почуєте. Мовлення – це зазвичай інтерв’ю наживо з тими героями та героїнями, котрі цікаві для нас, а отже і для нашої аудиторії. Автори наших програм – це особистості, яким завжди є що сказати.Словом, прагнемо зробити щось нове для медіа-простору Дрогобича.

На честь кого названа Ваша радіостанція?

Радіостанція названа на честь дрогобицького астролога Юрія Котермака. Його ще називаються Юрій Дрогобич. Чомусь так склалося, що про нього мало знають навіть у рідному місті. А тому ми і вирішили зробити йому своєрідну промоцію.

Програми якого спрямування ведете особисто Ви?

Я роблю інтерв’ю з людьми мистецтва: художниками, письменниками, акторами… З такими людьми є про що поговорити, чогось навчитись. Ця тема мені найбільш близька і цікава.

Яке інтерв’ю запам’яталося Вам найбільше?

Насправді важко сказати однозначно, оскільки кожне інтерв’ю чимось особливе. Люди як і книги. Була у мене одна розмова з двома дітьми сестричками 9 та 12 років, які є переселенками з Донбасу , але донині живуть у Дрогобичі. У них дуже складна і плачевна життєва ситуація після того, як їхній дім зруйнували, а самі ж діти залишились майже осиротілими у цьому великому світі. Звісно, коли говорять діти – це завжди найправдивіші слова.А ще потішило, що, незважаючи на складні обставини, ці дівчата не втратили віру в краще.

Ви пробували себе у друкованій чи тележурналістиці?

Друкованою журналістикою я займаюся. Пишу статті для місцевої газети «Медіа Дрогобиччина», котра підтримується грантом. Так само як і на радіо, у ній висвітлюю тему мистецтва. На телебаченні себе не пробувала і якось не прагну того. Працювати за кадром мені значно комфортніше.

А Ви займаєтесь якоюсь творчістю?

Я пишу невеличкі оповідання на основі особистих спостережень. Нещодавно видала збірку «Півтора неба». А сталося це доволі випадково і несподівано. Я написала історію про дрогобицький стихійний ринок, який вже давно хочуть знести, і виставила її у соціальній мережі. Цю історію помітив видавець і автор серії книг «Есе про все» і запропонував співпрацю. От вам приклад того, що найважливіші моменти життя починаються із випадковостей.

Чи є вже думки про другу книгу?

Так, думки є, однак говорити про це ще рано. А взагалі хочу продовжувати писати, і, можливо «Півтора неба» стане до цього поштовхом.

У Вас є хобі, про які ми ще не знаємо?

І журналістика, і література є для мене хобі. Завдяки ним я маю змогу спілкуватися з безліччю цікавих людей, а це я люблю найбільше. Також інколи граю ролі в авангардних спектаклях місцевого театру «Альтер».

Які Ви любите книги, фільми та музику?

Відносно музики я- меломанка. Все залежить від настрою та періоду життя. Зараз слухаю інді-рок, пост-рок, класику. Фільми дивлюся рідко, оскільки віддаю перевагу книгам. Читаю художню літературу. Дуже подобається як пише Ерік Емманюель Шмітт , Луї–Фердінан Селін. З українських сучасних авторів з особливим задоволенням читаю Андрія Бондаря. Страшенно люблю його. Але , звісно, без сумніву подобається читати також Юрія Андруховича,Таню Малярчук, Любка Дереша, Андрія Любку, Олександра Бойченка. Взагалі це чудово, коли ти читаєш улюбленого письменника, маючи нагоду ще з ним робити інтерв’ю чи просто спілкуватись. Це справді жива література.

Ви- прихильниця активного чи пасивного відпочинку?

Вважаю себе достатньо пасивною, але, незважаючи на це, не розумію людей, які витрачають шалені гроші на те, щоб всю відпустку просидіти у готелі. Відпочинок має бути з авантюрами, з пізнанням чогось нового. Та все ж і від спокійних посиденьок за кавою з приємними людьми я також не відмовлюся.

І наостанок зізнайтеся: Єва Райська- це Ваше справжнє ім’я чи псевдонім?

Зізнаюся, що псевдонім. Придумала його ще працюючи у Стрию. Насправді виник він якось легко і зараз мені з ним дуже щастить по життю.

Єва Райська - Півтора Неба - Місто

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю