PR advice , 23 июня 2017 в 10:21

У Вишгороді відкрилася виставка народного художника України Миколи Стратілата

 Директор Вишгородського історико-культурного заповідника Влада ЛИТОВЧЕНКО відкрила ювілейну персональну виставку народного художника України Миколи СТРАТІЛАТА – «Святині КИЄВА».

В експозиції, яка є кураторським проектом Олександра КОЧУБЕЯ, представлені оригінальні гравюри із відомої серії Автора, що створена тридцять років тому (1987р), графічні та живописні роботи різних років, фрагмент бібліотеки, книги з якої проілюстровані Стратілатом - найбільш відомим книжковим графіком України, - це літературні твори Т. Шевченка, Б. Олійника, П. Тичини, М. Рильського…

Серія «Святині КИЄВА» нагадує глядачам виставки який образ мало святе місто Київ до того, як у ньому загосподарювала рука «врага-супостата». Вона стала звинувачувальним актом проти вандалізму і варварства східних наїзників – поневолювачів українського народу, його святинь. Ця серія й досі не залишає нікого байдужим і є дуже актуальною.

Творчість Миколи СТРАТІЛАТА – це ціла епоха в хроніках образотворчого мистецтва України. Його походження, родовід, вдача, виховання, його свідомість з належною повнотою втілилася в його творчості. Власне, перша персональна виставка Майстра відбулася ще за шкільних років, на початку 50-х ХХ ст. Тоді його вчитель Степан Музиченко перший виявив талант молодого хлопчика та його жагу до творення. На зламі 60-70 років молодий Стратілат почав формувати себе як національного художника, він сповідує своєрідну стихійну філософію позитивізму, заперечує суконну пафосну дійсність не відвертим протестом проти неї, а ствердженням всього позитивного, гарного, доброго і гуманного в українськім народі.

Таке унікальне явище як графіка Миколи СТРАТІЛАТА є предметом чималих фахових дискусій, але дослідники давно вже відзначили особливу живописність його гравюр. Це не випадково, бо живопис – перше захоплення, як і перша Любов були з ним завжди. Нині визнаний Митець презентує також свої акварелі, своє бачення кольору. Як каже сам Художник, акварель для нього – це гра барв і емоцій. Він переконаний, що рідна Природа у своїй Красі і Досконалості є невичерпним джерелом Натхнення! Головний лейтмотив – Душа, яка вірує і любить, ніколи не буває самотньою.

Гостям також показали прем’єру документального фільму «Стратілат. Гравюри щасливої ДОЛІ» (DarkCloudProdaction спільно зі “Студією Мистецьких Ініціатив»).

Виставка триватиме до 15 липня 2017р щодня із 10:00 до 18:00 (окрім понеділка).

Микола Стратілат та Влада Литовченко

Микола Стратілат та Влада Литовченко

Микола Стратілат

Микола Стратілат

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю