Наберите 10 лайков, чтобы вывести материал на главную страницу

PR advice , 7 декабря 2016 в 18:17

У День Збройних Сил України бійці АТО на Київщині відкрили виставку

Свої фронтові дні згадували бійці 11-го батальйону «Київська Русь», розвідзагону 2-го тактичного батальйону та 2-ї роти 25 БтрО в у День Збройних Сил України на Київщині. За участю героїв та волонтерів в історичному музеї Вишгородського історико-культурного заповідника відкрили виставку «Війна на сході України. Герої АТО. Герої Вишгородщини». Фотокартки та експонати для виставки надали самі бійці.

«Майже півроку нас обстрілювали, а ми чули лише команду «мінус», тобто у відповідь відкривати вогонь не можна було, незважаючи на те, що в нас були загиблі й поранені, - згадував Вячеслав Верхочуб (позивний «Зеніт»), який з середини вересня 2015р. до квітня 2016р. у складі частини 11-го батальйону стояв поблизу Новозванівки Луганської області. – Ми були в 700 метрах від сепаратистів, на крайній позиції. 203 дні були без ротації - вона була, але лише на папері. А зі мною поруч були хлопці, які без ротації були більше року».

Герої згадували загиблих товаришів, показували відео з фронту і дякували волонтерам, які забезпечували їх усім необхідним. Майже всі воїни хочуть знову повернутися на фронт. Денис Париж (позивний «Француз»), боєць розвідзагону 2-го тактичного батальйону, через два дні повертається на передову. Він прочитав присутнім вірша, якого написав у госпіталі:

Як повстала Україна, то почув весь світ. Не могла вже на колінах жити стільки довгих літ!

Та наблизившись на мить до омріяної волі, вмить отримала ковток зради, гіркоти і солі.

Вмить знайшлися хитруни, ті, вожді народу, що, не боячись труни, каламутять воду.

Не за них стояв Майдан! Та будемо глядіти, що без змучених від ран, нас, будуть робити.

Бо повернемось з війни, що нам влаштували «браття», і тріщатимуть штани з Донбасу і до Закарпаття!

Бо питання є у всіх: як це допустили? Як віддали Крим на гріх? Чом стількох нас вбили?

Чом дозволили ввійти ворогам до сходу? Чом дозволили втекти зрадникам народу?

Як повстане Україна, весь почує світ! Більш не стане на коліна ані молодий, ні дід!

На виставці представили 5 планшетів. Перша експозиція присвячена «Небесній сотні», на ній фотокартки та «булава», з якою на майданівців ішли тітушки. Є планшет, присвячений медикам-фронтовикам – його особисто презентував лікар-хірург з Вишгороду Василь Яковенко (позивний «Розенбаум»). Окремо стенд Народного Героя України, кавалера Ордена Б.Хмельницького Андрія Шуби (позивний «Змей») з особистим бронежилетом. Найсильніша експозиція з присвятою пам’яті загиблим воїнам: під іконою Спасителя – композиція з пробитих кулями касок, зброї та уламків снарядів.

Як зазначила організатор виставки, директор Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко, експозиції можна відвідувати до кінця січня, і крім виставки ближчим часом заплановано проведення патріотично-виховних уроків для молоді. З підростаючим поколінням спілкуватимуться бійці АТО, відомі громадські діячі, науковці та лідери громадської думки.

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю