Лидия Маркова , 1 июня 2016 в 17:25

Тетяна Петракова: «День захисту дітей – це, передусім, нагадування про захист прав кожної дитини»

 Міжнародний день захисту дітей почали святкувати в 1950 році в 51 країні світу. В Україні це свято відзначається з 1998 року. Про необхідність впровадження подібних свят та приурочених дійств до них нам розповіла автор та організатор багатьох реалізованих проектів: «Діти за майбутнє України», дитячої премії «Ukrainian Kids Awards», головний редактор журналу «Ukrainian People» та голова «Фонда соціальних перетворень» Тетяна Петракова.

Тетяно, більшість Ваших проектів спрямовані на підтримку саме підростаючого покоління. Чому саме діти?

Т.П.: Сьогодні важливо розуміти кожному з нас, що настав час, коли ми, як ніколи, повинні об'єднатися, щоб стати єдиним цілим і створювати гідні реалії для суспільства. Відповідь на питання «Чому саме дітей підтримуємо?», на мій погляд, очевидна. Діти - це майбутнє наше і України в цілому. Від того, які цінності в виховання дітей ми будемо вкладати сьогодні, буде залежати те, які цінності будуть переважати завтра. Саме тому ми сьогодні повинні долучати їх до культурної спадщини України, культивувати духовні цінності. У наших соціальних проектах діти можуть на кілька годин стати гостем доброї казки зі своїми феями та чарівниками. Тому хочеться завдяки підтримці підростаючого покоління вплинути на майбутнє України.

Хто сьогодні передусім має допомагати дітям?

Т.П.: Всі ми, держава, громадські організації… Виключно об’єднанням спільних зусиль ми зможемо досягти реалізації великих планів. Оскільки поодинці наші сили зведені нанівець, а прагнення так і залишаться нереалізованими. Все повинно починатися з кожного з нас окремо і з держави, яка повинна підтримувати починання підростаючого покоління, мотивувати їх на подальший розвиток.

Чому так вкрай важливо підтримувати підростаюче покоління?

Т.П.: Як я вже наголосила, саме від дітей залежить майбутнє. Тому від нашого ставлення до них та участі в їхньому розвитку та житті загалом залежить подальший розвиток країни, реалії, в яких ми будемо жити через декілька років. Кожна дитина повинна відчувати підтримку з боку держави, громадських організацій, школи, щоб потім виросла упевненою в своїх силах особистістю, яка здатна буде змінювати людей та світ навколо себе!

Як повинна реалізовуватися підтримка дітей?

Т.П.: Сьогодні вкрай важливо створювати майданчики, де діти могли б реалізувати свій творчий потенціал та проявити свої здібності. Необхідним є впровадження якомога більшої кількості програм по обміну досвіду підростаючого покоління з ровесниками з інших високорозвинених країн. Діти повинні різносторонньо розвиватися та переймати досвід європейських однолітків заради того, щоб реалізовувати свої плани в Україні, а не за її межами. Ми повинні створювати дитячі табори, в яких підростаюче покоління знайде своїх однодумців та підтримку в обличчі старших наставників. Одне з пріоритетних наших завдань сьогодні – створити максимально комфортний клімат для розвитку підростаючого покоління та їх становлення як особистостей.

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю