Володимир Івасюк

Руслан Павленко , 10 августа 2011 в 15:04

Святослав Вакарчук спонсорує встановлення у Львові пам’ятника Володимиру Івасюку

До кінця осені між Львівською обласною філармонією та Національною музичною академією височітиме триметровий пам’ятник композитору Володимиру Івасюку. Таке рішення ухвалив виконавчий комітет Львівської міськради. Нагадаємо, сам проект монумента було затверджено ще 6 серпня 2010 року. Ініціатором зведення скульптури виступив лідер групи «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук, який до того ж фінансував усі проектні затрати. Музикант обіцяє оплатити й виготовлення самого пам’ятника, ціна якого, згідно з поточним робочим планом, орієнтовно становить 200 тисяч гривень.

«Це знакова подія в культурному житті Львова й України загалом. Уся громадськість знає про українські переконання, видатні пісні Володимира Івасюка і любить його. Тому й розмістити пам’ятник вирішили в інтенсивному пішохідному місці. До того ж саме проспектом Шевченка проходять усі, хто орієнтується в музичній сфері», — зазначив  заступник головного художника Львова Юрій Горалевич.

«Тіло» пам’ятника планують відлити у бронзі, а постамент побудують iз граніту. За задумом авторів, пісняра одягнуть у сорочку, штани і кептар (гуцульська хутряна безрукавка). Процесом керують скульптор Сергій Олешко та архітектор Михайло Ягольник.

«Ще під час концерту в 2006 році, на якому Святослав оголосив ідею створення пам’ятника Івасюку, я одразу відчув, що мені запропонують стати його автором, оскільки поділяв бажання Вакарчука і захоплювався піснями Володимира Івасюка ще з музичної школи. Переді мною насправді постало нелегке завдання. Перед тим як розпочати роботу, я знову переслухав музику композитора, аби енергетично влитися в роботу. Спершу в мене було сім різних концептуальних варіантів скульптури: хотілося передати драматизм особистості, поєднати сучасні й традиційні елементи. Зокрема, я вирішив додати кептарик iз крилами, який символізує батьківщину Івасюка — Буковину — і зображує пісняра в русі, ніби він іде під звуки пісні «Я піду в далекі гори». Думаю, мені все ж удалося передати той момент і відчути хвилю цієї визначної постаті», — розповів  деталі робочого процесу скульптор Сергій Олешко.

Ірина УЗЛОВА , за Україною Молодою від 20 липня 2011 року

Святослав Вакарчук, Володимир Івасюк, Благотворительность, меценатство, социальная активность

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю