Наберите 10 лайков, чтобы вывести материал на главную страницу

Владимир Владимиров , 9 декабря 2018 в 12:45

Сонячна енергія в будинку: турбота про природу та вигода для господарів

 Утопічна, на перший погляд, ідея про використання енергії сонця для домашнього енергопостачання стала реальністю. Сонячні батареї, встановлені на дахах будинків завдяки, зокрема, компанії "Сонячна енергія" - sun-energy.com.ua, вже дуже багатьом українцям дозволили здобути незалежність від міської електричної мережі. Всупереч психологічним бар'єрам, бюрократичним перешкодам і первинним фінансовим витратам на монтаж, які окупаються тільки протягом 8-10 років.

У нашій статті ми розповімо про подібний досвід Іспанії. Можливо ця інформація стане у пригоді українцям, які є прихильниками альтернативних джерел енергії та цікавляться досвідом використання сонячних батарей в інших країнах.

В Іспанії дії Фонд сталого розвитку (Fundación Desarrollo Sostenible), який мотивує суспільство на використання поновлюваних джерел енергії, зокрема, сонячної фотоелектричної системи, а також розповідає про досвід домовласників, які вирішили відмовитися від звичного електропостачання.

Фонд розробив систему постійного енергетичного самозабезпечення (Sistema AOS), яка дає людям можливість поєднати в своїх будинках сонячні електростанції з міською електросистемою.

Крім захисту навколишнього середовища і боротьби зі зміною клімату перехід на використання поновлюваних джерел енергії має економічне підґрунтя. Багато іспанців, які зважилися вийти з міської енергосистеми, були незадоволені високими рахунками за світло від енергетичних компаній.

Всі елементи системи соцячної електростанції повністю придатні для установки в житлових приміщеннях. Вартість обладнання, необхідного для досягнення заявленої потужності в 5 кВт, якої достатньо для живлення невеликого будинку на одну сім'ю, і накопичення енергії в середньому досягає 18 000 євро. Установки сонячної електростанції на 3 кВт, що є найбільш поширеним рішенням для квартир, зажадає витрат в районі 12 000 євро.

Найдорожчий елемент в системі - сонячні батареї. За останнє десятиліття технологія фотоелектричних панелей зробила крок далеко вперед. Сьогодні на ринку представлений широкий асортимент даної продукції. АКБ (акумуляторні батареї) потрібні для збереження енергії, яку сонячні панелі виробляють протягом дня. Накопичена енергія витрачається вночі або в похмурі дні.

Повага до природи, прищеплене з дитинства

Батьки Давида Бальестера навчили його цінувати і поважати навколишнє середовище. Побудований руками батька будинок поступово розширювався і поліпшувався, поки не став тим, чим він є зараз. Житло повністю відключено від електричної мережі. «Ми завжди цікавилися новими технологіями, які роблять життя простіше і зменшують вплив життєдіяльності людей на навколишнє середовище», - пояснив свою позицію Давид.

«З початком використання екологічної енергії менталітет змінюється, і людина намагається змінити і повсякденні звички, щоб зробити своє існування більш ефективним. Наприклад, в звичайному будинку у людей немає проблем з пранням і мийкою в нічний час. У нашому випадку ми пристосувалися займатися побутовими справами вдень ​​в яскраву сонячну погоду, - продовжує Давид. - Коли ви користуєтеся сонячною енергією, ви відчуваєте, що більше не завдаєте шкоди природі і не переплачуєте за світло».

Давид і його родина стали повністю «самодостатніми» і скоротили свої щоденні грошові витрати до мінімуму. «Воду для споживання ми беремо з джерела, а сонячну електростанцію ми встановили три роки тому. Ми помітили, що у нас залишаються надлишки енергії, тому ми купили електромобіль і заряджаємо його від домашньої мережі. Тепер ми економимо на електроенергії, воді і бензині», - заявив господар будинку.

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю