Наберите 10 лайков, чтобы вывести материал на главную страницу

Владимир Владимиров , 22 января в 22:04

Шкільний рюкзак, ранець або портфель – що і як вибрати

 Кожного року, коли збігають літні канікули в магазинах з'являється особлива метушня – це батьки збирають своїх чад до школи. Особливе хвилювання перед цією подією відчувають ті батьки, чиї діти йдуть перший раз у перший клас. У багатьох з них виникає проблема, пов'язана з вибором правильного ранця, портфеля або рюкзака, адже саме від його зручності безпосередньо залежить здоров'я дитини. Давайте спробуємо в цьому розібратися.

Шкільний рюкзак, ранець або портфель

Ранець – найбіль правильний вибір шкільної сумки для учнів початкових класів. Він має твердий корпус, завдяки якому весь вміст, захищений від падінь та ударів. Щільна спинка прилягає до спини дитини, рівномірно розподіляючи навантаження на його хребет.

Рюкзаки шкільні – більше підходить підліткам, школярам середніх і старших класів. У нього теж щільна спинка, але немає жорсткого каркаса.

Портфель – найпоширеніший вид шкільної сумки в радянські часи і «страшний сон» сучасних ортопедів. У нього тверді стінки і одна ручка. Тримаючи її в одній руці, під вагою підручників дитина нахиляється убік. У зв'язку із нерівномірно розподіленим навантаженням це може призвести до порушення постави та сколіозу.

Шкільний рюкзак, ранець або портфель – вибираємо кращий

Жорсткий внутрішній каркас - допомагає розподілити навантаження, не дозволяючи гострих предметів (наприклад, краях підручників або олівцям) врізатися в спину. Ранець з таким каркасом не втрачає форму, не падає, коли його ставлять, і не мне зошити і книги.

Ортопедична спинка – дуже важлива деталь. Являє собою кілька щільних анатомічних подушечок, обтягнутих дихаючої сітчастої тканини. Вони допомагають рівномірно розподілити навантаження по спині школяра, підтримуючи його правильну поставу.

Матеріал – краще вибирати щільний, синтетичний. Він простіше у догляді, і довговічніший.

Розмір має значення, в іншому разі порушення постави і сколіоз забезпечений. Шкільну сумку варто підбирати так, щоб верхній її край не впирався в потилицю школяра, а нижній не тиснув на поперек. Це правило допомагає розподілити навантаження рівномірно і не змістити центр тяжіння.

Вага – на думку ортопедів, не повинен перевищувати більше 10% власної ваги першокласника. Це означає, що маса порожнього портфеля не повинна бути понад 1 кг.

Лямки – обов'язково повинні регулюватися по довжині. В ідеалі – м'які, з еластичної тканини, шириною близько 5 див. Можливо присутність додаткових ремінців (поясний та нагрудний), які знизять навантаження на плечі.

В ранці або рюкзаку повинно бути два, і більше, відділень, які закриваються зручною застібкою або замком. Ближче до спинки кладуть важкі книжки, а в інше відділення – більш легкі приналежності.

Крім перерахованого вище, величезним плюсом є наявність на шкільній сумці світловідбивних елементів, які дозволять зробити дитину помітним на дорозі в темний час доби.

Звичайно, зараз, з огляду на таке різноманіття шкільних сумок, батькам непросто визначитися з вибором. Нехай майбутній учень приміряє на себе навантажений ранець або рюкзак. Головне, пам'ятати, що йому повинно бути комфортно і, в майбутньому, нове придбання не зашкодило його здоров'ю.

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю