Алена Че , 5 мая 2017 в 19:32

Сербська народна пісня «Duni mi, duni» від Іванки Червінської

Днями співачка, учасниця 6-го сезону телепроекту «Голос країни» Іванка Червінська представила у своєму виконанні сербську народну пісню «Duni mi, duni». Докладніше про це, а також про інші творчі новини та плани дізнаємося прямо зараз від самої Іванки.

Іванко, скажіть будь ласка, чому Ви вирішили заспівати сербську народну пісню?

Цю пісню я почула ще під час навчання у Львівській Консерваторії. Часто співала її разом з іншими дівчатами. Через деякий час вирішила до неї повернутися. Талановитий музикант Геннадій Бондар зробив гарне аранжування, і пісня зазвучала по-новому. Чесно кажучи, записуючи її не розраховувала на великий успіх. Просто хочу показати людям пісню, яка припала до душі.

Чи доводилося Вам бувати в Сербії, знайомитися з культурою цієї країни?

Ні. У Сербії мені бувати не доводилося, проте переконалася на власному досвіді, що їхня етнічна музика схожа з українською мелізматикою. До речі, бували випадки, коли після концертів до мене підходили люди і запитували про походження пісні «Duni mi, duni». Говорили, що мелодія нібито українська народна, але слів чомусь не розібрати.

Нещодавно Вам довелося виступати у Єгипті. Скажіть кілька слів про це.

Я виступала у якості гостя на сольному концерті відомої української співачки Марії Бурмаки (вона, як і я, співпрацює з колективом «Gypsy Lyre»). Виконувала балканські, сербські і, звичайно, українські народні пісні. Враження від поїздки виключно позитивні. Ми побували у гарному курортному місті. Якраз у ті дні панувала тепла погода. Потішила і публіка на концерті. Нас слухали представники Швеції, Польщі, Німеччини та інших країн світу. Серед усіх було дуже легко упізнати українців. Вони, що дуже тішило, добре знали творчість Марії Бурмаки. На народні пісні всі реагували позитивно, адже у музики, як відомо, немає мовних бар’єрів.

Пару тижнів тому закінчився 7-й сезон «Голосу країни». Ви за ним слідкували?

Так. Я вболівала за Катю Чилі. Була її прихильницею ще з дитинства. Завдяки проекту познайомилась з нею. Виявилося, ми близькі по духу. До речі, Катя зізналася, що дивилася 6-й сезон «Голосу країни» і вболівала за мене. Також я знайома з Мартою Адамчук. Була рада зустрічі з нею на прямих ефірах.

Над чим Ви зараз працюєте?

Працюю над новими піснями. А ще влітку планую потішити прихильників відео кліпом.

Ці пісні народні чи авторські?

Народні. У мене є авторські пісні, але поки що не поспішаю їх оприлюднювати. Наразі хочу сповна насолодитися виконанням етнічної музики.

Іванка Червінська & Gypsy Lyre - Duni mi, duni (audio)

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю