Алена Че , 25 июля 2017 в 16:20

Ірина Ладика: «Теоретичні знання я одразу закріплюю на практиці»

Студентка 2-го курсу Львівського національного університету імені Івана Франка Ірина Ладика у сфері журналістики порівняно недавно, та, незважаючи на це, розвивається досить активно. Саме з Іриною ми сьогодні познайомимося.

Ірино, розкажіть, будь ласка, як давно Ви у сфері журналістики, і, чому обрали цю професію?

Журналістикою я цікавлюся класу з 8-го. Саме з того часу я писала статті до шкільної газети, відвідувала секцію журналістики у Малій Академії Наук та гурток юних журналістів при центрі творчості на Погулянці. Також у старших класах я захоплювалася поглибленим вивченням української мови. Деякий час роздумувала над тим, яку з цих професій обрати, і врешті-решт зупинила свій вибір на журналістиці. Журналістика привабила мене тим, що вона дає можливість перебувати у центрі подій і розповідати про цікавих особистостей, яких знаєш особисто.

Де можна побачити Ваші роботи?

Зараз я пишу для львівського сайту «Твоє місто» та всеукраїнського інтернет-ресурсу для студентів «Студвей». Роблю інформаційні репортажі, книжкові огляди, беру інтерв’ю у талановитих та успішних ровесників… Словом, маю можливість розвиватися у різних жанрах і це мене дуже тішить.

Яку зі своїх публікацій Ви вважаєте найбільш успішною?

Насправді я по-своєму люблю всі свої публікації, оскільки до кожної з них я доклала чимало праці. Та з усіх хочу виокремити матеріал «9 способів зробити світ добрішим». Сподіваюся, ця стаття надихатиме людей на те, щоб зробити хоча б одне добре діло.

Ви часто отримуєте відгуки на свої роботи?

Так. Коментарів чимало, і я дуже радію з цього приводу. Звичайно, не всі відгуки позитивні, але конструктивна критика, як відомо, стимулює до вдосконалення.

Ви пробували себе у теле- чи радіожурналістиці?

Пробувала себе у тележурналістиці. Проходила практику на ТРК «Львів», робила сюжети на різні теми. За час практики встигла зрозуміти, що це не моє. На телебаченні в першу чергу все зосереджено на відеоряді, а вже потім на тексті. Саме це мені й не подобається.

Дехто з журналістів пише вірші (прозу). Ви з таких?

Ні. Я не пишу ні вірші, ні прозу і не прагну до цього. Вважаю, що літературна творчість і журналістика – це зовсім різні речі і поєднувати їх немає потреби.

Не секрет, що Ви - студентка. Берете участь у творчому житті університету?

Так. Нещодавно подавала свої роботи на університетський конкурс «Журналістські ігри». Взагалі я намагаюся використовувати будь-яку можливість проявити себе, оскільки теоретичні знання я одразу ж закріплюю на практиці.

У Вас є хобі?

Так. Це мандри. Поки що подорожуємо з хлопцем Україною. Одна з наших мрій – відвідати усі обласні центри країни. Також я з величезним задоволенням відвідую театри. Нещодавно відкрила для себе театр імені Лесі Українки. Мені він сподобався нестандартним прочитанням літературної класики.

Які книги, фільми та музику Ви любите?

Музику слухаю рідко. Чесно кажучи, вона мене відволікає. Читаю твори літературних класиків, нон-фікшн, феміністичну літературу, книжи з економіки. Все це розвиває мислення і дає чітке розуміння того, що відбувається довкола. На фільми лишається мало часу, оскільки між книжкою і фільмом я зазвичай обираю книгу. Дивлюся переважно драми. Щодо популярних зараз комедій, то неодноразово переконувалася, що за на перший погляд легким сюжетом часто ховається глибокий зміст, але далеко не всі можуть і хочуть його розгледіти.

Ви - прихильниця активного чи пасивного відпочинку?

Активного. Наразі захоплююся підкоренням гір. Минулого року з хлопцем підкорили Говерлу, а цими вихідними намагалися підкорити Петрос. За 14 годин пройшли 40 кілометрів. Фізично, зізнаюся, було нелегко, проте задоволення отримали неймовірне.

Автор фото Галина Кучманич

Автор фото Галина Кучманич

Автор фото Назарій Кончак

Автор фото Назарій Кончак

Автор фото Галина Кучманич

Автор фото Галина Кучманич

Автор фото Галина Кучманич

Автор фото Галина Кучманич

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю