Наберите 10 лайков, чтобы вывести материал на главную страницу

Ginger , 14 июня 2010 в 23:54

«Повітряні замки дешевше будувати, ніж справжні»

Так мислили учасники круглого столу «Зміни ментальності в різні історичні періоди» у рамках проекту «Академія майбутнього», який був ініційований легендарним професором Георгієм Почепцовим, і нещодавно відбувся за участі Лідера Студреспубліки Павла Вікнянського.

Захід відбувся 1 червня 2010р. за участю науковців і керівників різних українських університетів (Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка, Київський національний технічний університет "КПІ", Національна академія державного управління при Президентові України, Маріупольський державний гуманітарний університет та ін.) і дослідників з громадських організацій, у т.ч. друга Студреспубліки Тараса Плахтія.

З основною доповіддю виступив доктор філологічних наук Г.Г.Почепцов, який наголосив на тому, що будь-якій історичній зміні передує зміна свідомості людей, яка може бути або природною, або штучно стимульованою. Одночасно згадувалися конкретні історичні приклади, де такий інструментарій розроблявся і застосовувався.

У доповідях і повідомленнях учасників наукового зібрання були розглянуті такі проблеми, як особливості української ментальності, інструментарій з трансформації соціальних систем, методи захисту від зовнішніх впливів щодо зміни ментальності, етичні проблеми трансформації ментальності.

Зокрема, можна виділити такі цікаві тези:

- зараз контроль знань іде через телебачення (раніше – через університети);

- зміна ментальності дає зміну історичних періодів;

- світ іде від фізичного до інформаційного, а зараз – віртуального простору, де головною артилерією виступає Голівуд;

- повітряні замки дешевше будувати, ніж справжні;

- сакральне дуже слабо перекодується на матеріальне;

- успішні зміни ментальності – «експортно-орієнтовані»;

- зміни мають лягати на архетип;

- умови для зміни ментальності – то критика традиційних цінностей і делігітимізація влади.

Нестандартною була і сама форма проведення заходу за участю відомих людей – неофіційна, у приміщенні пивного ресторану. Окрім змістовної дискусії, всім учасникам діалогу пощастило отримати книгу Г.Г.Почепцова «Майбутнє: стратегії, сценарії, комунікації» з рук самого автора.

Джерело

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю