Алена Че , 17 августа 2017 в 20:21

Ольга-Стефанія Калиновська: «Мені значно цікавіше відтворювати картинку за допомогою звуків»

Слухачі радіо «Буковина-ФМ» про творче життя рідного краю і не тільки дізнаються завдяки програмам відділу культурно-мистецьких і просвітницьких програм радіостанції. Частину з них готує та веде талановита журналістка Ольга-Стефанія Калиновська. Саме з нею ми сьогодні познайомимося.

Ольго-Стефаніє, для початку розкажіть, будь ласка, як давно розпочалася Ваша журналістська діяльність?

Взагалі за освітою я - український філолог та перекладач з англійської. Навчалася у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, а також за програмою по обміну студентами деякий час провчилася у Ягеллонському університеті (Краків, Польща). Повернувшись до України, на 5-му курсі навчання разом із студентами та викладачами заснувала університетський театр, котрий очолюю вже шостий рік. Завершивши навчання, працювала організатором арт- проектів у Чернівецькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської, але згодом через особисті обставини цю справу довелося лишити. І от у 2013 році я потрапила на співбесіду до ТРК «Буковина». Мою кандидатуру затвердили, і по сьогоднішній день я тут працюю.

У чому полягає Ваша робота у ТРК «Буковина»?

Зараз я працюю у культурно-мистецькому відділі ТО Радіо «Буковина». Готую та веду щотижневі арт-огляди творчих подій краю, науково-просвітницьку патріотичну програму «Код Нації», мистецькі програми «Скарби» та «Час Легенд», а також із колегою Тарасом Піцом по черзі робимо програму «Арт-Узвіз», для котрої беремо інтерв’ю у творчих особистостей. Наразі разом із нашими захисниками – бійцями АТО готую новий патріотичний проект «Незворотні» (назву котрого взяла із свого однойменного вірша).

Знаю, що всі Ваші програми виходять у запису. А чи доводилося Вам працювати у прямому ефірі?

Так. Раніше працювала, готувавши інформаційно-аналітичні радіопрограми. Зараз набагато зручніше у запису. По-перше тому, що багато інтерв’ю беру за межами Чернівців: у інших областях та за кордоном; по-друге, культурно-мистецькі програми виходять у суботу та неділю, а на вихідних, як відомо, усім хочеться відпочити та й для моїх гостей, зазвичай, такий формат набагато зручніший.

Чи доводилося Вам брати участь у журналістських конкурсах?

Так. Неодноразово брала участь у всеукраїнських та міжнародних телерадіофестивалях. Зокрема, цьогоріч разом із колегою Христиною Петренко взяли участь у 8-му конкурсі «Калинові мости», який проходить у Польщі (м. Ольштин). Представили радіопрограму про воїна АТО, який родом із Росії, проте має й українське коріння, тому і став на захист нашої Батьківщини. Нашу радіороботу журі визнало кращою і дали нам Гран-прі.

А про здобуття журналістської освіти Ви не думали?

Насправді ні. Певно, вже з власного досвіду і як показує практика, можу стверджувати, що для того, аби творити культурно-мистецькі програми, журналістську освіту мати не обов’язково. Головне, добре орієнтуватися у тій сфері, яку висвітлюєш і відчувати творчих людей. Звісно, теорію і практику журналістської професії за ці роки вже освоїла. Найперше, вважаю, що має пам’ятати кожен журналіст – то журналістські стандарти, а також те, що ти – громадянин своєї держави.

А як ставитеся до того, щоб спробувати себе на телебаченні?

Пропозиції стосовно телебачення надходили, проте мені значно цікавіше відтворювати картинку за допомогою звуків, висловити музикою те, що не побачити очима.

Герої Ваших програм, як ми вже з’ясували, - творчі особистості. А Ви займаєтеся якоюсь творчістю?

Так. Я продовжую бути творчим керівником Театру Університету імені Юрія Федьковича. Зараз якраз готуємо вечір пам’яті нашого актора – Героя Вадима Ситнікова, який загинув у зоні АТО у 2015-му. Також я вже багато років пишу вірші та п’єси, наступного року планую видати авторську збірку української та лемківської поезії.

Які Ви любите книги, фільми та музику?

Дивлюся зазвичай історичні та пригодницькі фільми. Читаю художню літературу, есе, публіцистику. Слухаю абсолютно різну музику: класику, рок, фолк та багато іншого, оскільки родина в мене - музична і росла я у творчій атмосфері на нашій рідній українській традиції і зарубіжній.

Чи спілкуєтеся Ви зі своїми радіослухачами?

Так. Спілкуюся у соціальних мережах, деколи особисто. До речі, серед наших слухачів немало творчих особистостей. Вони часто дарують нам книги, хенд-мейд вироби, що безумовно приємно. Разом із ними створюємо цікаві заходи і проекти. А взагалі, будь-яка увага і відгуки - то для нас найбільший дарунок, адже саме для слухачів ми і творимо свої програми, арт-історію краю.

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю