Алена Че , 26 ноября 2017 в 14:47

Олександр Тирон: «Завдяки радіо ми не просто споживаємо готову картинку, а розвиваємо власну уяву…»

Щосереди о 18.00 на студентському «Радіо 412» виходить в ефір авторський проект Олександра Тирона та Анни Дорожко «Всюди люди». У ньому ведучі та їхні гості діляться досвідом стосовно того, як недорого та цікаво мандрувати Україною та світом. Сьогодні ми ближче познайомимося з Олександром.

Олександре, для початку розкажіть, як розпочалася Ваша діяльність на радіо?

Про журналістику я мріяв ще зі шкільних років, але так сталося, що спочатку я обрав іншу професію. По закінченні училища я вступив на міжнародні відносини та, незважаючи на це, медіа все ж мають місце у моєму житті. Зараз я- студент 2-го курсу Магістерської програми з медіакомунікацій Українського Католицького Університету. Завдяки цьому і почав разом з одногрупниками свою діяльність на «Радіо 412». Про те, як це було, Ви вже знаєте.

Зараз разом з колегою Анною Дорожко Ви ведете проект про мандри «Всюди люди». Як виникла ідея його створення?

За програмою «Еразмус+» я півроку навчався у Німеччині. Перебуваючи там, я, звісно, не лише вчився, а й багато мандрував. Повернувшись в Україну дійшов висновку, що набутим досвідом потрібно ділитися, і разом із коліжанкою вирішили створити проект «Всюди люди». Роблю його з подругою Анею Дорожко. Вона весела, легка на підйом і, головне, їй також близька дана тема.

У своїй програмі Ви не лише ділитеся власним досвідом, а й запрошуєте гостей-мандрівників. Інтерв’ю з ким із них Вам запам’яталось найбільше?

Насправді когось одного виділити важко. У нас на ефірах вже встигли побувати і досвідчені мандрівники, і початківці. Спілкування з кожним із них було по-своєму цікавим і, сподіваюся, корисним нашим слухачам.

Щойно Ви сказали, що багато мандрували під час навчання у Німеччині. Де сподобалося найбільше?

Так. Під час навчання у Німеччині я відвідав близько 10 країн. Найбільше сподобалося у містечку Гент (Бельгія). У ньому безліч цікавих місць, але воно не є розпіареним. І головне, Гент є студентським містечком, а це, як Ви розумієте, мені дуже близько.

Ви можете назвати себе активним радіослухачем?

Так. Завдяки своєму другові Микиті Богданову і роботі на «Радіо 412» я відкрив програму «Американский час» з Олександром Генісом. В основному слухаю авторські інформаційні програми, з яких можна почерпнути багато корисного. завдяки радіо ми не лише, так би мовити, споживаємо готову картинку, а й розвиваємо свою уяву, малюємо вербальні портрети. На мою думку, це дуже добре.

По закінченні університету Ви будете змушені покинути «Радіо 412». Чи плануєте й надалі працювати на радіо?

Гадаю, що так. Навіть якщо моя основна діяльність буде іншою, радіо матиме місце у моєму житті.

Окрім роботи на радіо Ви займаєтеся фрілансом. Скажіть кілька слів про це.

З недавніх пір я пишу для студентського сайту. Тема, яка мене найбільше цікавить,- вплив медіа на людину. До прикладу, нещодавно з Анною Дорожко ми підготували матеріал про те, як «Гаррі Поттер» вплинув на ціле покоління 20+.

Дехто з журналістів пишуть вірші (прозу). Ви з таких?

Так. Ще зі школи я пишу малу прозу. Раніше друкувався в альманахах, брав участь у літературних конкурсах. Зараз на все це бракує часу.

Які Ви любите книги, фільми та музику?

Читаю книги на історичну тематику, дуже люблю твори Ремарка. Дивлюся фільми, які змушують замислитися. Серед улюблених фільмів «Хмарний Атлас», «Інтерстеллер» та багато інших. Слухаю переважно сучасну поп-музику. У грудні збираюся відвідати «Джазбез» у Дрогобичі. Хочу більше зрозуміти джаз.

Ви спілкуєтесь зі своїми слухачами?

Так. 17 листопада у День студента з моєї ініціативи наша радіостанція організувала акустичний концерт львівського музиканта Макса Пташника. На нього завітало понад 100 наших слухачів. От якраз і випала нагода поспілкуватися з ними наживо.

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю