Тала Гончарова, шеф-редактор Starlife , 25 апреля 2016 в 12:38

Нові туристичні маршрути Київщини з «Україна Інкогніта»: це було просто супер!

Почати гарний осінній ранок з зустрічі з блогерами о 8:00 на метро «Теремки» - чудова ідея (хоча встати о 6:30 в неділю – це справді для туристиного фаната). Трішки прохолодно, та мене дуже гріє очікування кави на найближчій заправці. І, звичайно, очікування цікавого туристичного маршруту з «Україна Інкогніта».

Я все більше відкриваю для себе Київщину. По-перше, не витрачаєш багато часу на дорогу до потрібного пункту. По-друге – може бути цікава подорож на один день. Місця, оглошені в програмі, обіцяють бути супер:  Ковалівка – Пархомівка – Городище-Пустоварівське – Біла Церква - Шамраївка – Руда – Безпечна – Чубинці – Буки

Найперша на нашому шляху – хвалена Ковалівка, зразкове село, де вже багато років заправляє славнозвісне подружжя Засух – аграріїв і високих чиновників. Очікую побачити екзотику – багате щасливе село а-ля радянських часів. І в чомусь не помиляюся. От тільки журналістські матеріали про «майже Швейцарію» - явний перебір.

«Смесь французского с нижегородским» - це про Ковалівку. Стиль цього населеного пункту з хорошими дорогами, сучасною школою та навіть піцерією і суші-баром – сільський кітч. Я вірю, що сюди з’їжджаються з околиць... Та особисто мене «ландшафтний парк» особливо не вражає, дарма що там квітковий годинник і машини-«запорожці» у квітах… Мене притягує озеро з лебедями і місточком до церкви. Ось це справді романтичний куточок, особливо у ранковому тумані.

У Ковалівці також будується монастир Св. Тетяни – певно імені Засухи. Сільські мешканці запевняють, що вона ще не постриглась, як і нічого подібного не трапилось з її чоловіком Анатолієм (колишнім головою ОДА) – він у розшуку, але… живе у селі (зі слів жителів). Тобто – привіт Арсену Авакову. Загалом, Ковалівка огортає мене спокоєм - щоб не казали про Засух та навіть їхнє рукоприкладство (ходять чутки), в селі є порядок, дороги і на фоні злиденності українських сіл це вселяє надію, що в нашій країні ще можливі економічні дива.

Пархомівка: Тут розташована церква, яку називають однією з найгарніших в Україні – загадкова суміш візантійського та готичного стилів, втілена у розкішному цегляному модерні й прикрашена мозаїками Реріха... Та десятками загадкових, містичних знаків, що я напевне відчуваю: це місце сили!

Наш чудовий гід Роман Маленков з "Україна Інкогніта" несподівано розповідає про Раїсу Горбачову - шанувальниця Реріха свого часу посприяла відродженню храму. Я насолоджуюсь хвилинами на вулиці, серед дерев - тут ніби зупинився час, а сільські жіночки з волосипедами біля паркану - ніби уособолення Матері-землі. Шкода, що в такий гарний недільний день туристів небагато. А тут така краса!

Городище-Пустоварівське: Дивовижне місце для тих, хто любить не просто подорожі, а туристині експедиції, в яких відкриваєш щось нове. Звичайно, місцеві жителі могли б дуже здивуватися, дізнавшись, що їхнє селище – модний туристичний об"єкт. Млин, олійня, залізний міст, розфарбований у жовтоблакитні кольори над Россю - романтика і несподіваного для такої бувалої мандрівниці, як я. 

Біла Церква: Чудове місто. Просторе, світле, з красивими церквами та не менше красивою рікою Рось. Як жителька великого міста, я тут відчуваю спокій – хочеться просто гуляти вуличками, щоб вловити неспішний ритм життя. 

Гадаю, туристичні цікавинки Білої незаслужено перебувають у тіні Олександрії, адже тут є що подивитися і є де відпочити. Це я про церкви, музеї, костьол, де відбуваються класичні концерти, та класні кафешки з хорошими цінами.

Словом, Біла Церква - ідеальна для вік-енду подалі від Києва. Під час екскурсії хтось каже про великий задум місцевого начальства збудувати тут Діснейленд. Я категорично кажу НІ: не завлекайте туриста заманухой, виховуйте його смак!

Буки: український Стоунхедж і панський маєток одночасно. У розмаїтті каміння, церков, скульптур і навіть фонтану з Хрещатика мене найбільше здивувало те, що хазяйський будинок Суслова стоїть упритул цього «ландшафтного парку». І господар з панорамних вікон споглядає за захопленими туристами. Було таке відчуття, що я потрапила у шевченківські часи – в село, де є пан. Адже за 5 м від по-своєму стильної кам’яно-церковної композиції – звичайні сільські паркани…

Та я рада, що сюди приїхала. Однозначно Буки – це місце сили: тут і каміння, і вода, і церква, де молились три українські конфесії і містичні сімки на дорозі – знакове число для Івана Суслова. Енергетика від місця йде шалена і я це відчуваю!

Решта невідомих мені населених пунктів подивувала мене старими млинами, церквами, що поки заховалися від туристів у заростях дерев. У Чубинцях я наламала собі гілок зі стиглою бузиною - на запашний чай та спогади про цю яскраву оснінню мандрівку, що вирвала нас з мегаполісу.

Коли ми повертались додому, навіть не вірилось, що це закінчення всього одного дня. Протягом 12 годин ми побачили так багато. Враження від осінньої Київщини, як і фото, дуже сильні... 

Подорожі – це інший вимір життя,  справжня, а не віртуальна реальність. Власне, це пізнання – тобто те, чим займався Христофор Колумб. Поїздка з «Україна Інкогніта» ще більше надихнула мене вирушати в нові, невідомі місця, знаходити щось цікаве у нічим, на перший погляд, непримітних селах і містах))).

Вирушаємо у прохолодний, але такий приємний ранок

Вирушаємо у прохолодний, але такий приємний ранок

Сільський кітч у Ковалівці...

Сільський кітч у Ковалівці...

Красиво, особливо у вранішньому тумані...

Красиво, особливо у вранішньому тумані...

Роман Маленков проводить екскурсію у Городищі-Пустоварівському під Білою Церквою

Роман Маленков проводить екскурсію у Городищі-Пустоварівському під Білою Церквою

Осінь - не золота, але гарна!

Осінь - не золота, але гарна!

Майже одеський дворик у Білій Церкві

Майже одеський дворик у Білій Церкві

Буки: Дивна церква на кам«яних розломах

Буки: Дивна церква на кам«яних розломах

А природа тут красива і мені це цікавіше, ніж фонтан з Хрещатика

А природа тут красива і мені це цікавіше, ніж фонтан з Хрещатика

...і лебеді в Ковалівці, як спогад про прекрасне, що завжди поруч!

...і лебеді в Ковалівці, як спогад про прекрасне, що завжди поруч!
Путешествия, туризм, Путешествия с Талой Гончаровой

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю