Алена Че , 5 апреля 2017 в 22:31

Надія Скиданович: «Музика здатна вплинути на слухача, змінити «погоду душі»

Співачка, бандуристка, педагог Дитячої Школи Мистецтв імені Бориса Кудрика (м. Рогатин, Івано-Франківська область) Надія Скиданович активно розвиває своїх учнів, сама розвивається творчо. І вона, і її вихованці постійно записують нові пісні, беруть участь у різноманітних конкурсах. Саме з Надією ми сьогодні познайомимося.

Надіє, для початку розкажіть, будь ласка, як Ви почали займатися музикою?

Музикою я почала займатися з 9 років. Саме тоді вступила до музичної школи. Спочатку займалася по класу бандури, пізніше викладачі помітили мої здібності до співу і запропонували додатково зайнятися вокалом. Я погодилася. Через деякий час , стала брати участь у вокальних конкурсах. До речі, саме атмосфера та настрій який панує на фестивалях, конкурсах і різного роду концертах стали вирішальним фактором до того, щоб пов’язати своє життя з музикою.

Після школи Ви зробили все для того, щоб музика стала Вашою професією?

Так. Після школи я вступила до Івано-Франківського Музичного Училища імені Дениса Січинського, по його закінченні- одразу на 3-й курс Інституту Мистецтв Прикарпатського Національного Університету імені Василя Стефаника. Під час навчання в університеті розпочала педагогічну діяльність у Рогатинській Дитячій Школі Мистецтв імені Бориса Кудрика, де й працюю донині.

Чому Ви вирішили пов’язати своє життя з педагогікою?

До речі, мріяла про це з самого дитинства. По-перше, тому, що люблю дітей; по-друге тому, що мені подобається ділитися своїми знаннями і досвідом та бачити як маленькі таланти ростуть і розвивають свої вміння. А найприємніше, бачити їхнє захоплення музикою і те, що вона стає їх натхненням, відрадою, а іноді і життям.

Зараз Ви працюєте і з дітьми, і з підлітками. З ким на Ваш погляд легше?

Насправді мені цікаво працювати з усіма. Звісно, підхід до викладання різний, та головне, що і діти, і підлітки стараються на заняттях і тішать своїми успіхами на конкурсах. Але головне кожному з учнів намагаюсь прищепити любов до музики і розуміння того, що вона може бути різною: веселою, меланхолійною, релаксуючою і такою, що дарує нові сили, музика може стати тривожною і наснажуючою, вона підіймає настрій і здатна вплинути на слухача, змінити «погоду душі». Усе залежить від тебе, як ти донесеш її до людей та звісно бездоганного виконання.

А як співачка Ви продовжуєте себе розвивати?

Так. Я продовжую записувати пісні, беру участь у різноманітних конкурсах, проте наразі значно більше уваги приділяю педагогічній діяльності.

У Вас є хобі?

Саме музика являється моїм захопленням, яке стало роботою. Як і колись я отримую від неї неймовірне задоволення. І з таким же захопленням, як і раніше, беру участь в різноманітних конкурсах. Вона забирає весь мій час. А ще, коли є можливість, пишу вірші.

Які Ви любите книги та фільми?

Немає одного напрямку літератури чи жанру фільмів, який мені б хотілося виділити більше. Вибір книги яку я читаю чи фільму який дивлюсь, залежить від його цінності та корисності для мене, але в першу чергу бажань та настрою, як і в кожної людини, я думаю. Люблю класику. На думку зараз приходить роман «Ті, що співають у терні». Подобається і книга, і знятий по ній фільм. У цьому творі мене вразила історія кохання і величезна сила юної дівчини, що пройшла через роки та безліч випробувань. Та показує якою сильною може бути жінка «…бездоганна пісня стихає — лише кохання продовжує жити…»

Ви- прихильниця активного чи пасивного відпочинку?

Активного. Якщо їду на море, мені необхідно спробувати всі екстримальні види розваг. Та ж історія і у горах. Одним словом, спокійний відпочинок - то не для мене.

Надія Скиданович - Повертай додому

Надія Скиданович - Усміхнися мені

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю