Наберите 10 лайков, чтобы вывести материал на главную страницу

Алена Че , 3 августа 2017 в 08:42

Мар’яна Солодовченко: «У співпраці я, на щастя, не обмежена»

Львівський відео-проект «За хвилину», який знімає короткі звіти про культурні події міста, існує лише півроку, але за цей час про нього вже встигли дізнатися не тільки у Львові, а і за його межами. Сьогодні ми познайомимося з автором проекту, режисером Мар’яною Солодовченко.

Мар’яно, для початку розкажіть, будь ласка, з чого і коли розпочалася Ваша творча діяльність?

Моя творча діяльність розпочалася з фотографування. Ще у школі я захопилася цим видом мистецтва. Зрозумівши, що у мене непогано виходить, стала купувати відповідну техніку і розвиватися у цьому. Згодом захоплення фотографуванням переросло у захоплення відеозйомкою. В решті решт по закінченні школи я вступила до львівської філії Київського Національного Університету Культури та Мистецтв. Спеціальність- режисура кіно і телебачення.

Якою була Ваша перша режисерська робота?

Моя перша режисерська робота- це відеокліп львівської групи «IndepenDance» «Блиск твоїх очей» ( оператор-Олег Тибінка). Давалася вона мені, чесно кажучи, нелегко. По-перше, доводилося багато про що самій домовлятися; по-друге, тоді ще не знала деяких технічних моментів. Результатом залишилася задоволена, проте з часом зрозуміла, що могла б зробити значно краще.

Зараз Ви активно розвиваєте власний відео-проект «За хвилину». Розкажіть про нього докладніше.

Проект «За хвилину»- це короткі відео-звіти про різноманітні культурні події. Кожне відео триває рівно хвилину і не містить жодних коментарів. Насправді цього достатньо для того, аби відчути атмосферу заходу.

Знімаєте Ви переважно концерти. З якими виконавцями вже співпрацювали?

У співпраці я, на щастя, не обмежена, оскільки можу прийти на будь-який концерт і відзняти відео. Вже вийшло 25 роликів. У них Ви можете побачити Тараса Гаврика, гурти «Дикі серцем», «Тартак», «O.Torvald» та багатьох інших.

Чи отримували відгуки стосовно своїх роликів від їх героїв?

Так. Відгуки були позитивні. Особливо вразив відгук Сашка Положинського. Від його менеджера я дізналася, що Сашкові відео надзвичайно сподобалося і він хоче мати його у своєму особистому архіві. Такі речі, звісно, мотивують.

Ви знімаєте лише львівські заходи чи бували і в інших містах?

Наразі знімали лише львівські заходи, але стежити за тим, що відбувається за межами рідного міста, теж було би цікаво. На жаль, сама всього охопити не зможу, тому, якщо у проекту «За хвилину» з’являться кореспонденти з інших міст, буду рада.

Чим Ви займаєтеся окрім проекту «За хвилину»?

Окрім проекту «За хвилину» я співпрацюю з декількома продакшинами Львова, знімаю різноманітні промо-ролики та відеокліпи. Зараз закінчую роботу над відео для групи «IndepenDance» на пісню «В своєму серці», яка побачить світ зовсім скоро.

А Вам доводилося зніматися у якихось проектах?

Так. Я інколи беру участь у відео зйомках. Нещодавно знялася у промо-ролику до «Євробачення», який був презентований перед фіналом цього конкурсу.

Які Ви любите книги, фільми та музику?

Слухаю переважно поп-рок та пост-рок, проте іншими жанрами також цікавлюся. Читаю мотиваційну літературу, дивлюся мелодрами та пригоди. Щоправда, на книги і фільми залишається зовсім мало часу.

Ви- прихильниця активного чи пасивного відпочинку?

Активного. Взагалі дуже добре під час перебування в іншому місті здійснювати якомога більше велопрогулянок. Так можна значно краще роздивитися все довкола.

IndepenDance - В своєму серці Тізер

#ЗаХвилину / ТАРТАК / 10.02.2017

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю