Алена Че , 31 октября 2017 в 12:46

Марія Сенишин: «Радіо завжди буде моїм натхненником»

Щочетверга о 18.00 на радіо «412», заснованому студентами магістерської програми з медіа-комунікацій Українського Католицького Університету (м. Львів) виходить програма «28 клавіш», у якій ведучі Марія Сенишин та Анатолій Шульгат зачитують та обговорюють листи видатних особистостей. Сьогодні ми ближче познайомимося з Марією.

Маріє, для початку скажіть, будь ласка, як виникла ідея створити таку програму?

Якось я побачила відео, на якому відомий актор читав листа когось з видатних людей (кого саме, вже не пам’ятаю). У моїй голові це відклалося, і згодом я почала шукати сайти з листами знаменитостей. Натрапляла лише на англомовні. От тоді і виникла ідея створити щось подібне українською мовою. Так і народилася програма «28 клавіш», яку я веду з Анатолієм Шульгатом. Анатолій більше відповідає за технічну частину, я- за наповнення.

А Ви любите писати листи?

Не скажу, що дуже люблю, але таке бажання деколи з’являється. Нещодавно знайшла сайт, на якому можна написати листа собі майбутньому. Скористалася такою нагодою. Щоправда, не знаю, чи отримаю того листа через певний проміжок часу, оскільки досить часто змінюю електронну адресу.

Ну а тепер розкажіть, як розпочалася Ваша робота на радіо?

На радіо «412» я від початку його заснування. Коли виникла така ідея, до створення радіо долучилися всі мої одногрупники. Потім дехто відсіявся, залишилися тільки найбільш зацікавлені. Спочатку ми з колегами вели розважальні ефіри, під час яких інформували слухачів, куди краще піти (поїхати), розповідали історії пісень, що звучать на радіостанції, а згодом з’явилося бажання створювати щось серйозніше. Взагалі ми прагнемо до того, аби радіо «412» було цікавим не лише студентам нашого університету, а й людям різного віку з різних міст України і не тільки.

По закінченні університету Ви змушені будете покинути радіо «412». Чи маєте бажання продовжувати розвиватися у даній сфері?

Гадаю, так. Взагалі я донедавна вважала, що хочу пов’язати своє життя з різноманітними відео зйомками, проте зараз розумію, що радіо завжди буде моїм натхненником. Чи буду в майбутньому вести щоденні ефіри, чи програму, яка виходитиме приблизно раз на тиждень, поки що сказати не можу. Час покаже.

Ви можете назвати себе активною радіослухачкою?

Так. Ще в шкільні роки могла з ранку до вечора слухати ФМ-станції. У студентські роки за браком часу від радіо відійшла, але почавши працювати на радіо «412» відкрила для себе чимало цікавих онлайн-радіостанцій. Щоправда, частіше слухаю подкасти на теми музики, культури та новітніх технологій.

Ви пробували себе у друкованій чи тележурналістиці?

До того, як вступити до Українського Католицького Університету, я навчалася на факультеті журналістики у Львівській Політехніці. Пробувала себе на телебаченні, робила інформаційні репортажі на одному зі львівських телеканалів. Також пройшла двотижневий курс «Вільної школи журналістики» (м Київ), в рамках якого побувала у Польщі та Чехії, спостерігала за тим, як створюються репортажі у цих країнах.

Деякі журналісти пишуть вірші (прозу). Ви з таких?

Так. Ще у шкільні роки я активно займалася літературною творчістю. Саме тому й вирішила навчатися на журналіста, оскільки ця професія здавалася мені наближеною до літератури. Згодом переконалася, що журналістика- це не зовсім моє, і не стала продовжувати навчання у магістратурі. Натомість обрала дещо віддалену спеціальність- медіа-комунікації. Раніше подавала свої твори на літературні конкурси, зараз пишу виключно для себе.

У Вас є хобі?

Так. Я люблю ходити у гори, фільмувати і, якщо це можна назвати хобі, комуні кувати з різними людьми. Раніше захоплювалася йогою та малюванням.

Які Ви любите книги, фільми та музику?

Раніше читала виключно психологію та мотиваційну літературу, зараз перейшла на художні твори. Фільми мене ніколи особливо не цікавили, оскільки я завжди була непосидючою. Зараз, аби підтримувати розмови в компаніях, надолужую втрачене. Зазвичай ходжу до кінотеатрів, бо вдома висидіти бодай годину фільму надзвичайно складно. Музику вмикаю під настрій, з тяжкого року легко можу переключитися на класику.

Ви- прихильниця активного чи пасивного відпочинку?

Тут все залежить від ступіню втоми, пори року і знову ж таки від настрою. Зазвичай я не відмовляюся від походів у гори, але, якщо у мене було багато роботи, бажаю відпочивати вдома з хорошою книгою.

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю