Наберите 10 лайков, чтобы вывести материал на главную страницу

Алена Че , 4 июля 2017 в 16:46

Марія Мартюк: «Ставлю за мету навчити чути ноти кожного, хто хоче співати»

Нещодавно співачка, автор пісень, викладач, учасниця музичного гурту «YakMa Band» Марія Мартюк взяла участь у християнському проекті «Kerygma project 2», спрямованого на відкриття нових талантів та можливість зреалізуватися. В рамках цього проекту побачило світ відео на її авторську пісню «Благослови мене». Саме з Марією ми сьогодні познайомимося.

Маріє, для початку розкажіть, будь ласка, з чого почалося Ваше творче життя?

Я народилася і виросла у мальовничому селі Малий Березний, що на Закарпатті. Саме там з дитячих років і почала ходити до церкви, що при монастирі Отців Василіян, та співати у дитячому церковному хорі. Пізніше зрозуміла, що хочу пов’язати життя з музикою. Після школи вступила до Ужгородського Музичного Училища імені Дизидерія Задора (спеціалізація - академічний спів), по закінченні якого продовжила навчання у Інституті Мистецтв Прикарпатського Національного Університету імені Василя Стефаника. Після університету, як Ви вже зрозуміли, залишилася жити і працювати у Івано-Франківську.

Зараз Ви співаєте у складі групи «YakMa Band». Скажіть кілька слів про це.

Як я вже говорила, моє творче життя почалося з християнської пісні. Найближча вона мені і зараз. Саме в одній із християнських спільнот і був створений «YakMa Band». Виконуємо ми авторську музику. Деякі пісні написали колективно, деякі - окремо.

Ви берете участь у фестивалях та конкурсах?

Так. Розповім про декілька недавніх. Навесні цього року ми виступали на фестивалі «Вгору серця», що проходив у Івано-Франківську. Для нас це дуже знаково, оскільки ми мали нагоду донести свою творчість широкому загалу. Також зараз ми беремо участь у музичному проекті «Ceciliarec», мета якого розвивати молоді колективи, дати їм можливість не лише проявити себе творчо, а й отримати сучасні музичні поради та навики. А ще я нещодавно спробувала себе у проекті «Keregma project 2», спрямованого на відкриття нових талантів. У рамках цього проекту вийшло відео на мою авторську пісню «Благослови мене».

Як була написана ця пісня?

Цю пісню я написала кілька років тому до одного з церковних свят. Пішла вона дуже легко і вийшла несподівано для мене дуже глибокою. Вирішила до неї повернутися, оскільки багатьом моїм друзям ця пісня подобається.

А як давно Ви почали писати?

Писати я почала ще в дитинстві. Спочатку це були віршики про мишку, про зайчика і тому подібне. Взагалі, про цей період моєї творчості, краще ніж я, пам’ятає моя мама. Першу пісню я написала, коли мені було близько 10 років. До речі, вона християнська.

Зараз всі Ваші тексти покладені на музику?

Ні. Я деколи пишу вірші. Окрім християнської у мене є поезії про кохання, на тему політичної ситуації в країні. Однак останнім часом вірші відійшли на другий план, оскільки написання пісень мені значно ближче.

Чим Ви займаєтесь окрім розвитку власної творчості?

Я викладаю музику у загальноосвітній школі. Також даю приватні уроки вокалу. Займаюся з людьми абсолютно різного віку, ставлю за мету навчити чути ноти кожного, хто хоче співати.

Хтось із Ваших учнів вже може похвалитися творчими успіхами?

Так. У школі у мене був учень, який пише змістовні християнські пісні. Сподіваюся, він розвиватиметься і надалі у цьому напрямку.

Які Ви любите книги та фільми?

Мені подобаються книги і фільми різних жанрів. Головне, щоб у них була мораль.

Ви - прихильниця активного чи пасивного відпочинку?

Скоріше пасивного. Найкращий відпочинок для мене - поїхати у рідне село і побути там кілька днів наодинці з природою.

Марічка Мартюк - Благослови мене [Kerygma Project 2]

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю