Наберите 10 лайков, чтобы вывести материал на главную страницу

Алена Че , 20 февраля 2018 в 17:07

Кавер «Най буде дощ» від гурту «Територія душі»

 Християнський гурт зі Львова «Територія Душі» не так давно презентував ремікс пісні групи «Скрябін» «Най буде дощ». Це творіння увійшло до альбому «Сіль» від музичного курсу «Ceciliarec». Сьогодні ми познайомимось з вокалісткою та автором пісень гурту Мартою Гаврилів.

Марто, для початку розкажіть, будь ласка, як виникла ідея зробити кавер на пісню «Скрябіна»?

Почну з того, що «Най буде дощ» - це моя улюблена пісня гурту «Скрябін». Якщо ж бути точнішою, то найближчий мені навіть не оригінал, а її фортепіанна версія ("Най буде дощ" Piano Remix). Якось у нашого гітариста Валерія Зозулі народилася дуже красива мелодія, під яку я чомусь стала наспівувати слова «Най буде дощ» (до речі, їхнім автором є давній учасник "Скрябіна" Ростислав Домішевський). Валерію спочатку це не сподобалось. Він наполягав на тому, що треба на цю мелодію написати власний текст. Ми стали пробувати різні варіанти, але все було не те. Тоді ми все ж вирішили зробити кавер на «Скрябіна».

Ви брали участь у вечорах пам’яті Кузьми?

Ми виконували цю пісню на Дні музики у Львові, а от у спеціально організованих вечорах пам’яті Кузьми брати участь не доводилось. Натомість ми, можна сказати, вшанували Кузьму на просторах інтернету, оскільки пісня була презентована якраз до річниці його загибелі.

Ви були знайомі з Кузьмою?

Ні. А ні я, ані, наскільки мені відомо, інші учасники гурту з Кузьмою знайомі не були. Але всі ми дуже шануємо творчість групи «Скрябін». Неодноразово бували на концертах та й взагалі виросли на його піснях.

Ну а тепер повідайте нам, як у Ваше життя прийшла музика?

Насправді творча біографія у мене насичена подіями. Моя шкільна вчителька музики викладала бандуру у музичній школі, тому запросила всіх охочих до свого класу. Я зацікавилась, проте музичну школу так і не закінчила. Співати любила завжди, однак у старших класах та у студентські роки це відійшло на другий план. Та вже на останніх курсах і в аспірантурі в університетському гуртожитку ми з друзями часто влаштовували співочі вечори під гітару, і по закінченні навчання я зрозуміла, що все ж таки хочу займатися музикою.

І почали шукати однодумців?

Так. Звісно. Якраз тоді я дізналася, що рок-гурт з мого рідного міста Стрий (Львівська область) шукає вокаліста. Я пішла на прослуховування і виявилось, що підходжу їм. У складі гурту я співала з 2008 по 2012 рік. Це були прекрасні часи: ми грали інді-рок, їздили на фестивалі, що проходили як в Україні, так і за її межами. А ще я була єдиною дівчиною серед трьох хлопців (посміхається). Окрім всього вищесказаного у мене тоді відкрився талант композитора. Коли почалася війна, я стала писати пісні релігійного спрямування. На той час я жила біля парафії Климента Папи Римського у Львові. Саме туди я і звернулася зі своїми піснями. На зустрічі молодіжної спільноти ідею створити гурт підтримало 12 чоловік. Потім з різних причин деякі учасники відсіялись і тепер нас семеро. Ми творимо і записуємо авторські пісні, можливо, після запису напрацьованого матеріалу відноаимо виступи на різних християнських та світських молодіжних заходах.

Ви граєте тільки християнську музику?

У рамках гурту так. Думаю, його назва «Територія Душі» говорить сама за себе. Особисто я пишу пісні на різні теми, але дотепер я ще не навчилась добре грати на жодному інструменті. Не так давно зацікавилась грою на гітарі. У Львові фронтвумен гурту «Ніагара» Вікторія Папа разом з колегами-музикантами відкрила приватну музичну школу Muzcool для дітей та дорослих. Я почала її відвідувати. Отже, можливо, у майбутньому буду сама собі акомпанувати.

Яка у Вас освіта?

За освітою я- геоморфолог, але за фахом не працюю. Зараз я- журналіст і контент-менеджер молодіжного християнського сайту «ДивенСвіт». Пишемо статті на різні теми: як релігійного спрямування, так і про спорт, музику, екологію та про все інше, що цікавить сучасну молодь.

Ви маєте журналістську освіту?

Ні. Вищої журналістської освіти я не маю, однак всіляко намагаюся вдосконалюватися у цій сфері. Я закінчила два курси польсько-української РадіоШколи у Львові, деякий час вела ефіри на радіо «Стрий ФМ», ходжу на різні тренінги з журналістики.

У Вас є хобі?

Так. Це танці. Нещодавно почала вивчати сальсу та бачату, у школі захоплювалась народними танцями. Також я відвідую спортзал, люблю ходити у гори та грати у рухливі ігри на природі.

Які Ви любите книги та фільми?

Ще з дитинства захоплююся казками Андерсона. До речі, нещодавно перечитувала твори улюбленого письменника і зрозуміла, що вони набагато глибші, ніж можуть здаватися на перший погляд. З українських класиків подобається Шевченко. До речі, полюбила його через музику. Завдяки гурту «Кому Вниз», які поклали багато віршів Кобзаря на музику, я збагнула, настільки Шевченко може бути сучасним. Останнім часом дуже радію з того, що наше кіно активно розвивається. Не так давно з задоволенням подивилася «Сторожову заставу», планую піти на фільм про Олексу Довбуша "Легенда Карпат", у якому в головній ролі знявся лідер гурту «Друга Ріка» Валерій Харчишин.

Ви- прихильниця активного чи пасивного відпочинку?

Все залежить від насиченості робочого дня. Якщо доводиться постійно писати, хочеться активних рухів. Якщо цілий день відвідую різні події, виникає бажання спокійно посидіти. Головне, щоб відпочинок був на природі.

Територія Душі - Най буде дощ // Сіль (Музичний Курс by Ceciliarec)

Загрузка...
Интер - программа на неделю