Алена Че , 11 сентября 2017 в 20:07

Христина Підлісецька: «З форматом своєї музики ми давно визначились, проте до співпраці завжди готові»

Християнський гурт «Кана» існує вже 12 років. За цей час він став відомим не лише в Україні, а і за її межами. Сьогодні ми ближче познайомимося з вокалісткою та автором пісень гурту Христиною Підлісецькою.

Христино, для початку скажіть, будь ласка, як давно Ви займаєтеся музикою?

Як і більшість, виконавців, займаюся музикою з дитинства. Тоді я відвідувала музичну школу, вчилася грати на фортепіано та бандурі, співала в хорі. Все це і стало поштовхом до того, щоб музика стала справою всього життя.

А як Ви прийшли до того, щоб створити гурт?

Як Ви вже зрозуміли, «Кана»- це християнський гурт. У його складі музиканти з різних міст України, які є членами різних церков. Гурт був створений у 2005-му році. Всі учасники гурту належали до «Школи християнського життя Марії з Назарету Матері церкви ». Саме того року монах-капуцин, брат Григорій зібрав музикантів і повіз до Польщі, щоб показати діяльність католицького музичного середовища. Саме там виникла ідея створити подібний музичний експеремент і в Україні. Ми виступили з авторською піснею з українськими мотивами. Польським колегам-музикантам це сподобалося, і вони вирішили взятися за наш розвиток.

Відомо, що саме Ви є автором усіх пісень гурту. Як давно почали писати?

Писати, як і займатися музикою, почала з дитинства. Спочатку, як і у всіх, це були прості пісні, написані у пориві натхнення. Зараз усе по-іншому. Ми з музикантами гурту «Кана» вивчаємо різні методики написання і всіляко намагаємося вдосконалювати свою творчість. До речі, гурт «Кана» переспівом не займається. У його репертуарі лише авторські твори.

У Вашому репертуарі є декілька колядок. Вони теж авторські?

У нашому репертуарі лише одна написана нами колядка. Всі інші народні, але у нашій авторській обробці. Насправді колядки виконують всі християнські гурти, і ми не є винятком.

Ви пишете пісні лише для себе чи і для інших виконавців?

З форматом своєї музики ми давно визначилися, але до співпраці завжди готові. Наприклад, десь 3 роки тому я виконала авторську пісню нашого гітариста Олексія Каплунського «Місто» з відомим українським співаком Дмитром Бабаком. Також було відзнято відео на неї.

Окрім власної творчості Ви допомагаєте початківцям. Скажіть кілька слів про це.

Так. На нашій студії звукозапису «Ceciliarec» в рамках річного проекту «Музичний Курс by Ceciliarec» ми навчаємо початківців тому, як правильно писати пісні та просувати свою творчість, на студії записуємо пісні молодим християнським гуртам та сольним виконавцям. Також заснували гурт Kerygma Project, до якого увійшли музиканти та автори-виконавці власних пісень, які до співпраці знами не мали своїх особистих музичних проектів.

Відомо, що Ви маєте журналістську освіту. Продовжуєте розвиватися у цій сфері?

Деколи пишу, як «фрілансер» статті на різні теми, проте більшість часу, як Ви вже зрозуміли, віддаю музиці. Також навчаю молодих виконавців грамотно писати прес-релізи, відповідати на питання інтерв’ю. У цьому журналістська освіта та досвід мені дуже допомагають.

Ви ніколи не думали про сольну кар’єру?

Насправді отримувала декілька пропозицій стосовно цього, проте творити у команді наразі мені комфортніше.

Багато християн відмовляються від усього світського. Як Ви до цього ставитесь?

Я ні в якому разі не відмовляюся. Серед світського дуже багато всього якісного, до чого, я вважаю, слід прагнути незалежно від віросповідання.

У Вас є хобі?

Так. Я вивчаю етнографію. До речі, це, як Ви можливо, помітили, дуже вплинуло на творчість в нашому гурті.

Які Ви любите книги та фільми?

Дивлюся історичні фільми, читаю дослідницьку літературу.

Ви- прихильниця активного чи пасивного відпочинку?

Активного. Коли є вільний час, подорожуємо разом з чоловіком і донечкою.

Ваш чоловік має відношення до музики?

Так. Мій чоловік Олексій Каплунський є гітаристом гурту «Кана».

Кана - Веснянка - Kana Vesnianka [Official Video]

КАНА - Без Тебе // Kana - Bez Tebe

Kana - Dmytro Babak - Misto [Official Video]

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю