Гена Буткевич , 15 сентября 2014 в 22:33

Хозяину «АТБ» Буткевичу не хватает славы? - он начал судиться с журналистами и майдановцами...

Починалася історія з того, що в лютому 2014, наприкінці активних дій на Майдані під час Революції Гідності особливо гострим стояло питання свавілля так званих «тітушок» та їх організаторів. З ряду публікацій в ЗМІ та з повідомлень, небайдужим громадянам було відомо про роль в цих подіях бізнесмена Геннадія Буткевича, також відомого як власника АТБ та про його співпрацю з режимом Януковича. Після оприлюднення інформації про причетність власника АТБ до фінансуванню «тітушек» по всій країні почалася хвиля акцій проти мережі супермаркетів «АТБ» і її власника Геннадія Буткевича зокрема.

Після публікацій в ЗМІ та повідомлень на Майдані про причетність власника АТБ до фінансування «тітушек», 1 березня 2014 року активісти Майдану провели одну з таких акцій біля резиденції пана Буткевича в селі Білий берег в Київській області, серед активістів був журналіст та представник громадскості, Артем Руденко, якій здійснював відеозапис акції та збирався повідомити про її результати громадськість, інші активісти ВГО «Антикорупційний комітет» також приєднались до мирного пікету. У ході мітингу до активістів ВГО «Антикорупційний комітет», активістів майдану приєдналися ще й місцеві жителі. Люди були налаштовані категорично і причиною тому стало беззаконня, яке творять поплічники Буткевича в селі Білий берег. Так люди поскаржилися, що у них захопили ліс, доступ до водойм і взагалі позбавили можливості спокійно вести господарство. «Місцевий Лозинський» - так називали Буткевича жителі села Білий берег.

Пізніше до активістів звернулися представники новоствореної місцевої "Народної Ради", які попросили сприяння в наведенні порядку і повернення майна села захопленого Буткевичем у власність народу, так як за їх даними земля, на яких розмішені мисливські угіддя, була виділена незаконно і оформлена на групу підставних осіб. ВГО "Антикорупційний комітет" взяв ситуацію на контроль і згідно домовленості з жителями Іванківського району пообіцяв допомогти жителям зупинити свавілля Буткевича.

Після проведення заходу представниками ВГО «Антикорупційний комітет» і незалежними журналістами було анонсовано громадське розслідування щодо діяльності пана Буткевича в селі Білий Берег Іванківського району. У процесі якого, були знайдені факти, що підтверджують незаконне захоплення власником АТБ мисливських угідь у цьому районі.

Після закінчення акції я та інші активісти організації поїхали, але інші представники Майдану залишилися і за існуючою інформацією дійсно намагалися вдертися до резиденції Буткевича, залишили на заборі написи та інше. Хто саме це зробив невідомо, оскільки активісти були не знайомі один з одним, а рішення про проведення пікетування приймалося спонтанно. Звісно, що деякі дії активістів могли формально містити ознаки правопорушення громадського порідку тощо, але викликані вони були не зухвалим ставленням пікетників до суспільної моралі і правил поведінки, а намаганням припинити фінансування бандитів, які розстрілювали Майдан, вчиняли бійки та безлад, тобто діяли в умовах крайньої необхідності, з метою припинити тяжкий злочин.

Відразу після проведення пікетування і анонса громадського розслідування представники Іванківського РВВС і самого пана Буткевича почали чинити на активістів безпрецедентний тиск. За представниками громадської організації та журналістами протягом декількох місяців велось негласне спостереження. Люди, що представляються працівниками Іванківського РВВС постійно провідували активістів по їх домашнім адресам, намагаючись викликати їх «на розмову», опитували сусідів розповідаючи їм про кримінальні справи порушені проти активістів, висловлювали звинувачення, що громадська організація - це «кримінальне злочинне угрупування».

Кілька разів здійснювалися спроби завдати шкоди майну активістів, зокрема автомобілю активіста. Так само постійно прослуховуються номери їх мобільних телефонів, невідомі представлялись то представниками прокуратури, то київської міліції, то невідомими скандалістами, то нібито бізнес-партнерами. І все з єдиною метою – дізнатись місце їх перебування «тут і зараз» очевидно з метою здійснення фізичного тиску. Біля місця проживання активістів з постійно чергують автомобілі з номерами Київської області, набиті молодчиками кримінальної зовнішності.

З порушенням закону за ними здійснювалось візуальне стеження, надходили дзвінки з погрозами, незаконно стежили за їх телефонними дзвінками. Аналогічні дії вчинялися до колег по громадській та журналістській діяльності. Все це здійснювали особи, що називаються або не називаються працівниками міліції в такий спосіб, що розібратись де закінчуються міліціонери, а де починається служба безпеки пана Буткевича – неможливо!

30 червня 2014 представниками РВВС Іванківського району Київської області Руденку Артему була надіслана повістка-виклик, а після - відправлено повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченою статтею від 3 до 7 років. Після повідомлення про підозру було прийнято рішення навідатись з представниками ВГО «Антікрупціонний комітет» та іншими активістами до слідчого та надати пояснення з вимогою негайно закрити замовне кримінальне провадження відносно мене.

Для справки: підозра відносно Руденко Артема складається з наступного:

17.08.2014 року старший слідчий СВ Іванківського РВ ГУ МВС України в Київській області, капітан міліції Харитончук О.І., у кримінальному провадженні №12014110180000150, від 01 березня 2014 року повідомив підозру про те, що Руденко Артем підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.З ст.27, ч.4 ст.296 КК України, а саме організації вчинення хуліганських дій на території мисливського господарства ТОВ «Спілка мисливців «Фауна»», що розташоване в с.Білий Берег по вул. Дружби, 12, Іванківського району, Київської області, орендував у приватного підприємця два туристичні автобуси марки для перевезення до вказаного господарства невстановлених осіб в кількості близько 40 чоловік. В подальшому вказані автобуси з невстановленими особами, прибули до території мисливського господарства вчинили хуліганські дії, які виразились у тому, що вказані невідомі особи грубо порушуючи громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства нанесли на паркан мисливського господарства надписи з нецензурною лексикою та пошкодили вікна і вхідні ворота до господарства. Під час вчинення вказаних хуліганських дій Руденко Артем проводив відео зйомку.

25 серпня 2014 року старший слідчий СВ Іванківського РВ ГУ МВС України в Київській області, капітан міліції Харитончук О.І., подав клопотання до суду про застосування відносно Руденко Артема запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

02 вересня 2014 року в судовому засіданні заступник Іванківської міжрайонної прокуратури в Київській області В. Гетьман раптово змінив клопотання про застосування запобіжного заходу на особисте зобов’язання. В судовому засіданні захисники Р.В. Мітітел та Д.Л. Ципін взагалі просили суд не обирати будь-який запобіжний захід та відмовити в задоволенні клопотання слідчого, більш того просили суд перевірити обґрунтованість підозри відносно Руденка.

03 вересня 2014 року слідчий суддя Ю.В. Ткаченко у задоволенні клопотання слідчого про обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання відносно Руденка відмовив.

На даний час прокуратура не має на меті закривати сфабриковане кримінальне провадження відносно Руденка, більш того намагається знайти нові обставини для звинувачення та притягнення завідомо невинної людині до кримінальної відповідальності.

Починаючи з 3 вересня громадські активісти оголосили про проведення безстрокової акції протесту у місті Іванків. В процесі акції відбулися ряд пікетуваннь органів прокуратури та міліції з вимогою зупинити свавілля та покарати винних у фальсифікуваннях кримінальних справ проти активістів майдану. В ході акціїї розпочато збір скарг на дії міліції, прокуратури та органи місцевої влади. Вже на данний момент почали викриватись ряд фактів щодо існування в Іванківському районі корупційної змови між міліцією та представниками місцевого бізнесу та влади. Так Іванківська міліція фактично займається лише справами повязаними з пікетуваннями угідь Буткевича, а їх було чимало, та переслідуванням місцевих активістів за висловлювання тієї чи іншої громадянської позиції. Наприклад уже є інформація про те що активістів, які проводили одне з пікетуваннь у березні, протягом десяти діб катували в приміщенні місцевої міліції. Проти інших активістів, яки протестували проти будівництва місцевої ТЕС, порушили дві кримінальні справи за, ніби перекриття трасси. І це тільки початок збору скарг.

Центральна влада, фактично усунулась від розгляду скарг активістів, передаючи їх на місцевий рівень, де вони успішно зникають з кінцями. Остання акція протесту активістів, сіпроводжувалась бійкою, яку зчинили декілька місцевих депутатів, перебуваючи в стані алкогольного спяніння, про що є відповідна заява до міліції. Таким чином стає зрозумілим, що місцеві правоохоронці активно прикривають місцевих бандитів та сумнівних бізнесменів.

Буткевич, який є власником мережі магазинів АТБ, фінансував фонд Людмили Янукович, підозрювався у фінансуванні «тітушок» в період Майдану. Його мережа магазинів – єдина в якої не виникло проблем в роботі на території так званих «ДНР» і «ЛНР» та на території окупованого Криму. Більше того в пресі неодноразово були висвітоені випадки, коли керівництво «АТБ» здавало своїх проукраїнських активістів терористам. Буквально декілька днів тому губернатор Донеччини – Сергій Тарута скаржився на діїї «АТБ», які фактично скоїли провокацію в місті Маріуполь безпричинно знявши продукти з полиць своїх магазинів, тим самим счинивши паніку серед місцевих жителів. Всі ці факти наштовхують на певні думки про існування у Іванкові російської пятої колонни.

Так чи інакше зчинення тиску на громадських активістів збоку іванківської міліції є очевидним. Поки одні правохоронці гинуть в зоні АТО, інші – перевертні в погонах продовжують відпрацьовувати гроші бандитів. Активісти продовжують збір скарг, але без участі всеукраїнської громадськості, нам активістам маленького містечка Івнків буде важко, тому просимо підтримки, як у громадськості, та у політиків та очільників профільних міністерств і відомств. Разом ми переможемо!

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю