Бабис Макридис (Бабіс Макрідіс / Babis Makridis)

Тала Гончарова, шеф-редактор Starlife , 16 ноября 2012 в 13:25

Грецький фільм «L» отримав Гран-прі 42-го МКФ «Молодість»

 Свято тривалістю у тиждень, яке подарував глядачам 42-ий МКФ "Молодість", добігло кінця.У суботу, коли вся країна готувалась до виборів, відбулася урочиста церемонія закриття, де було названо – і нагороджено – фільми-переможці фестивалю. Журі, після довгих і по-справжньому палких дискусій, обрало найкращі стрічки.

Гран-прі 42 Міжнародного кінофестивалю та премыю у 10 000 доларів США отримав фільм «L» Бабіса Макрідіса (Греція). Приз з рук організаторів фестивалю отримала продюсерка стрічки Аманда Ліваноу. Вона зізналася, що зовсім не очікувала на приз і за день до церемонії закриття навіть питала, чи обов’язково їй бути присутньою, адже фільм вже був представлений на кількох міжнародних фестивалях, але не виграрав великих нагород.

Стрічка розповідає про чоловіка, що живе в автомобілі. Його робота – знаходити і приносити найкращий мед для 50-річного нарколептика. Але приходить новий водій, і життя чоловіка повністю змінюється –  йому більше ніхто не довіряє. Зазначу, що ця стрічка найменше сподобалась самим глядачам, але за твердженням жюрі - це справжнє фестивальне кіно.

Приз глядацьких симпатій МКФ "Молодість" отримала грузинська стрічка «Посміхайся» Русудан Чконії про конкурс краси для матерів.

Переможець повнометражного міжнародного конкурсу – фільм "Жени бабло!" (режисер Адам Леон, США); приз – диплом та сертифікат на 2500 доларів США.

Спеціальними відзнаками журі нагородило Тая Гіксона за роль у фільмі "Жени бабло!" та Беґюм Аккайю за роль у фільмі "Наложниця" (режисер Умут Даґ, Австрія).

Найкращим фільмом національного конкурсу став фільм «День незалежності» Антоніни Ноябрьової (Україна).

Найкращим фільмом короткометражного міжнародного конкурсу став "О Віллі..." (режисери Емма Де Сверф і Марк Джеймс Роле, Бельгія-Франція-Нідерланди); приз – диплом та сертифікат на 2500 доларів США.

Заохочувальні дипломи одержали: фільм "Людський фактор" (режисер Тібо Ле Тексьє, Франція) за найглибше зображення кризи та фільм "Цирк" (режисер Пабло Ремон, Іспанія) за найдотепніше зображення кризи.

Перше місце у студентському міжнародному конкурсі поділили стрічки "Повернення" (режисер Шай Леві, Ізраїль) та "Дорога на..." (режисер Таісія Іґумєнцева, Росія); кожна одержала диплом та сертифікат на 1250 доларів США.

Заохочувальні дипломи одержали: фільм "Без снігу" (режисер Маґнус фон Горн, Польща) за висвітлення підлідкових проблем, фільм "Я досягла всього сама" (режисер Соня Тарокіч, Хорватія) за точність та спостережливість, фільм "Віддайся омані!" (режисер Юдіт Бойт, Німеччина) – за сміливість.

Цього року фестиваль відвідали більш 200 світових професіоналів кіно – акторів, режисерів, продюсерів. З поміж них – відомий російський режисер Боріс Хлєбніков, легенда світового кіно – Лео Каракс, МКФ «Молодість» - наймасштабніший кінофестиваль в Україні, який дав старт кар’єрі багатьох гуру світового кінематографу: саме на Молодості дебютували такі знані тепер режисери як Денні Бойл, Том Тиквер, Франсуа Озон, Гаспар Ное, Олексій Балабанов та багато інших.

Хочеться особливо відзначити роботу прес-центру цього року - чудові, змістовні каталоги, зручний сайт та дайджести, які щодні надходили на мою поштую. Дуже дякую!!! Мої  враження від фільмів  читайте у наступних постах.

У програмі цього року було представлено 280 стрічок з більш ніж 50 країн світу.

Міжнародне журі: Золтан Камонді (Голова журі), Теодор Ушев, Боріс Хлєбніков, Арутюн Хачатрян, Наталя Сумська.

Фестиваль відбувається за підтримки:

Державного агентства України з питань кіно

Головного управління культури Київської міської державної адміністрації

Почесний президент фестивалю Віктор Ющенко

Генеральний партнер – Укрінбанк

Спонсор Гран-прі фестивалю: оператор державних лотерей "МСЛ"

Офіційний авіаперевізник: Міжнародні авіалінії України

Банк фестивалю: Старокиївський

Освітній партнер: Дім мистецтва та культури «Майстер клас»

Юридична підтримка: Ноогвардія

Партнер фестивалю: StarMedia, Pernod Ricard, Камелія, ТМ «Природне джерело», компанія «Кіносвіт», Видавництво «К.І.С.»

Генеральний медіа-партнер: "Коментарі:"

Медіа-партнери: Перший канал, korrespondent.net, "Український тиждень", ПростоРадіо, "What's On", "Реприза", "Kyiv weekly", “ART Ukraine”, Платформа, Телекритика, «Українська культура».

Кадр з фільму L, який не сподобався глядачам, але сподобався журі

Кадр з фільму L, який не сподобався глядачам, але сподобався журі
Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» (Киевский международный кинофестиваль «Молодость», Kyiv International Film Festival «Molodist»), Фото красивых, интересных людей, кадр (из фильма, видео, клипа, телепередачи), Бабис Макридис (Бабіс Макрідіс / Babis Makridis)
Загрузка...
Интер - программа на неделю