«TFC» (Tea Fan Club)

Смотрите также: Александр Ксенофонтов

Luxen , 29 апреля 2010 в 12:44

Олександр Ксенофонтов презентував групу «TFC» (Tea Fan Club)

27 квітня у київському концерт-холі Crystal Hall гурт TFC (Tea Fan Club) презентував відео на пісню «Give me a scream» (українська версія «Дай мені крик»).

Під час заходу музиканти гурту, які до цього позиціонували себе як проект-інкогніто, презентували не лише кліп, але і самих себе. Зірковий склад TFC одразу привернув увагу всіх українських мас-медіа.

Про TFC

Олександр Ксенофонтов – фронт-мен та незмінний вокаліст гурту TFC, відомий український продюсер, чоловік співачки Руслани (Київ).

Олег Сук, більш відомий як Джон, – натхненник та незмінний бас-гітарист TFC, композитор, басист гурту «Мертвий півень», клавішник гурту «Горгішелі», ініціатор музично-мистецьких проектів «Є» та «Але час, як ріка» (Львів).

Володимир Дебрянський (Vlad) – лід-гітара TFC, відомий гітарист та композитор. Продюсер та виконавець, автор проектів Sun in Capricorn та Vladosphere (Лос-Анджелес).

Всіх цих людей на початку 90-их об’єднав «Клуб шанувальників чаю» або Tea Fan Club, звідки і виникла абревіатура TFC.

Саме 20 років тому «Чайники» зарекомендували себе надзвичайно потенційним і неординарним молодим проектом, що епатував публіку на альтернативних фестивалях «Вивих» та популярній «Червоній руті».

Але згодом, коли швидкоплинна мода змінила смаки і тренди в сучасній українській музиці, арт-рок перетворився на «атавізм», група спокійно без конфліктів та непорозумінь припинила існування, та кожен з музикантів пішов своїм шляхом.

Сашко Ксенофонтов стає продюсером своєї дружини, на сьогодні найуспішнішої та найвідомішої української поп-виконавиці у світі Руслани Лижичко.

Влад Дебрянський переїжджає до Штатів, закінчує Берклі, стає відомим гітаристом, музика якого у власному виконанні потрапляє в Billboard Top 100. В категорії модерн-джаз Дебрянський співпрацює з відомими джаз- та поп-проектами, випускає власні інструментальні альбоми Sun in Capricorn та Vladosphere, бере участь у записі відомого хіта Katy Perry “I kissed a girl”.

Джон ініціює авторські проекти «Є», «Але час як ріка», грає в якості басиста в гурті «Мертвий півень» та в якості клавішника в гурті «Горгішелі». Пише власну музику.

У 2009 році на відстані десятків тисяч кілометрів між Києвом, Львовом та Лос-Анджелесом відбувається віртуальне відродження «Клубу шанувальників чаю», яке музиканти називають триб’ютом.

Презентація проекту та кліпу

Сашко Ксенофонтов ставить умовою дотримання інкогніто. Якщо пісня «виживе» в радіоефірах без допомоги відомих імен, проект буде продовжено. Копродакшн та копродюсінг першого синглу «Give me a scream» робить відома українська компанія ФДР. Пісня виправдовує сподівання музикантів і швидко опиняється на слуху. У березні 2010 року TFC знімають кліп та працюють над записом альбому. Через місяць кліп та проект презентують публіці.

Під час презентації не обійшлося без курйозів. Через технічні складності прем’єра кліпу відбулася значно пізніше, ніж було заплановано. Доки лагодилася апаратура для перегляду відео, вечір тривав у витриманому лірично-естетичному настрої. Це була атмосфера «загубленого покоління» кінця 80-х – початку 90-х. Але не ностальгія, а життя, про яке мало хто здогадується, невідоме життя відомих особистостей.

Зі сцени прозвучала акустична версія вже відомого синглу TFC “Дай мені крик”, гітарні композиції Влада Дебрянського, дует зіркової пари Руслани та Олександра Ксенофонтова, новий сингл Руслани «Я йду за тобою» в акустичний інтерпретації, під час виконання якого співачка акомпанувала собі на фортепіано. Наостанок Олександр Ксенофонтов виконав пісню Фредді Меркюрі «I want it all» в якості присвячення музикантам, що загинули від наркотиків. У старому складі TFC таких було троє.

Друга спроба презентувати кліп виявилася вдалою, і по завершенню вечора гості побачили довгоочікуване відео.

Кліп Give me a scream – це перший фрізлайтовий кліп в СНД. Режисером та оператором відео стає Дмитро Перетрутов за участю Марини Борщевської.

Для створення Фрізі, так назвали учасники гурту анімаційного персонажа кліпу, були запрошені майстри фрізлайту з Москви. Фрізлайт або перекладається як заморожене світло і у фотомистецтві означає технологію зйомки на довгій витримці. Техніка фрізлайту має декілька назв та визначень, серед яких світлове графіті, світлопис, люмінографія або просто малювання світлом.

Олександр Ксенофонтов: «Коли я працював над своїм проектом, мені доводилося одночасно бути і продюсером цього проекту, поєднувати адміністративну роботу з творчістю. Такий синтез часто приводить до протиріч, інколи сумнівів в тому, чи спрацює той чи інший хід. Саме тому я хочу подякувати всім, хто мене підтримував: моїй дружині, всім «чайникам», моїм друзям за розуміння та позитив, з яким ми створювали цей проект. Всім дуже дякую».

Руслана: «Мій чоловік занедбав свою кар’єру заради моєї. Протягом року я спостерігала за тим, як записується його альбом, у створенні якого не передбачалося комерційних цілей. Я відчувала, що ця музика потребує виходу на поверхню, і зробила все можливе, щоб вплинути на Сашка. Думаю, мені це вдалося. У проекта TFC хороші шанси стати успішним. Ця музика заслуговує на увагу та своє окреме місце у шоу-бізнесі».

Серед зіркових гостей були помічені Rupert Wainwright (режисер блокбастеру "Стігмати" та відео Майкл Джексона "Нistory", Jaquel Knight (хореограф та постановник шоу і кліпу Beyonce "Single Lady"), Олександр Пономарьов, Тарас Чубай, Гайтана, Едуард Клім, Руслана Писанка, Володимир Бебешко та Саша Бєліна, Павло Шилько (Ді-джей Паша), Володимир Вірчис, Кароліна Ашіон та багато інших гучних імен.

Фото звезд и знаменитостей, Вечеринки, пати, тусы, тусовки, Концерты, шоу, представления, Gaitana (Гайтана Эссами), Фильмы, клипы, кинокартины, Ruslana (Руслана Лыжичко), Биография, Марина Борщевская, Павел Шилько (DJ Паша / Павло Шилько), Александр Ксенофонтов, Дмитрий Перетрутов, «TFC» (Tea Fan Club)
Загрузка...
Интер - программа на неделю