Марія Яремчук (Мария Яремчук)

Смотрите также: Назарій Яремчук

Руслан Павленко , 8 февраля 2012 в 01:01

Дочка Назарія Яремчука виявилась патріоткою російської пісні

Пише Галина ГУЗЬО, журналістка популярної львівської газети "Високий Замок": «Можно просто Машенька». Яремчук...

Для українців, які стежать за проектом “Голос країни-2”, останній випуск шоу став таким собі холодним душем. На всю країну у всій красі “засвітилася” донька легендарного українського співака, народного артиста України Назарія Яремчука - Марія.

Я на кількох концертах-“солянках” чула, як цю милу дівчинку представляли “Марічкою Яремчук” (вона співає, бере участь у пісенних конкурсах і концертує змалку, як і двоє її рідних братів - Дмитро та Назарій Яремчуки, що вже стали заслуженими артистами України). “Марічка”, – звучить гарно, природно, по-чернівецькому, по-українськи. Аж раптом у “Голосі” молода співачка стала... “Машенькою”. Коли зіркові тренери попросили конкурсантку з Чернівців представитися, вона, не довго думаючи, видала - російською: “Меня зовут Мария. Можно просто Машенька”… Але це був другий шок. Перший спровокувало те, яку пісню на «сліпих» прослуховуваннях виконувала дочка Назарія Яремчука, – російський шлягер-романс «Дорогой длинною»…

18-річна «Машенька» на славу затягнула: «Ехали на тройке с бубенцами, / А вдали мелькали огоньки… / Эх, когда бы мне теперь за вами, / Душу бы развеять от тоски!»… «Дорогой длинною» помилково вважають «русской народной», насправді у пісні є автори – композитор Борис Фомін і поет Костянтин Подревський. «Дорогой длинною» – одна з небагатьох російських пісень, які у радянські часи зуміли перетнути «залізну завісу» і стати хітом також англо-американської поп-музики (англійська інтерпретація - Those Were The Days (“Дні минулі”). Та навіть цей ней­мовірний в історії радянської естради факт не виправдовує вибору Марічки Яремчук, яка хвалиться тим, що свій співочий талант успадкувала від знаменитого батька. І хоч, коли не стало Назарія Яремчука, Марії було усього-на-всього два роки, дівчина (принаймні так виглядає з її слів) добре засвоїла урок батька. “Тато співав геніальні пісні, у нього був смак, - каже на телекамери “Машенька”. – Цю марку важко тримати, бо тато був улюбленцем публіки...”. Погоджуюся – марку таких корифеїв традиційної української сцени, як Назарій Яремчук, тримати важко. Але ж можна хоча б пробувати робити це, а не з-півоберту піддаватися тотальній русифікації України й українців.

Марія Яремчук три року тому переїхала з Чернівців до Києва. Навчається на третьому курсі столичної Академії естрадного і циркового мистецтва. За ці три роки, підозрюю, юному буковинському таланту довелося не раз стикатися із жорсткими, відверто антиукраїнськими реаліями шоу-бізнесу по-українськи, у якому “зелене світло” швидше отримує низькопробна російськомовна “попса”, аніж навіть аналогічний, але україномовний музичний продукт.

Коли Марічка Яремчук на “Голосі країни” співала «Дорогой длинною», мені в голові не вкладався цей парадокс. А чому не заспівала легендарну «Червону руту» - пісню, яку її тато, справжній і щирий українець, разом із Василем Зінкевичем та Володимиром Івасюком тріумфально виконали у Москві на телефестивалі «Пісня-71»? Або ж – композиції «Гай, зелений гай», «Стожари» чи “Родина”, які саме завдяки Яремчукові стали українськими шлягерами? Думати-гадати – дарма... Справу зроблено – у “Голосі” наймолодшою зі співочих Яремчуків опікуватиметься зірковий тренер Олександр Пономарьов, якому припав до душі тембр голосу юної співачки. Пономарьов каже, що на кастингу не знав, що дівчина, яка представилася “просто Машенькой”, - дочка легенди української пісні.

А мені принагідно згадалися останні записи в щоденнику Назарія Яремчука, датовані червнем 1995 р., які “ВЗ” кілька місяців тому друкував з нагоди 60-річчя співака. Процитую без коментарів, вони тут - зайві: «Добивають нас у власному домі-державі так звані шлягери із московського шоу-бізнесу. І все це споживає примітивний хохол, як вони кажуть на Україну… Спитаю, хто з українських артистів виступав з концертами у Москві, Ленінграді за останні роки чи раніше. Відповіді нема. А хто з Москви був в Україні? Відповідь – сотні. А поруч – десятки, сотні співаків, композиторів вищого рівня, аніж у Москві, а у пресі – ні слова… Образливо. А свої? Кращі. Замовчуються. Доки така нелюбов буде у нас в Україні до свого?».

Странности, чудаки, Шоу «Голос країни» (Голос Страны), Назарій Яремчук, Марія Яремчук (Мария Яремчук)

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю