Вадим Слобожанский , 17 ноября 2020 в 16:31

Частину зборів фільму «Номери» буде спрямовано на підтримку дітей кримських політв’язнів

10% з кожного проданого квитка буде перераховано громадському руху «Кримська Солідарність», створеного як неформальна правозахисна організація для захисту жертв політичних репресій.

Іронічна антиутопія «Номери» виходить у широкий кінопрокат 19 листопада, допрем’єрний показ вже відбувся в Івано-Франківську, також спеціальні покази заплановані у Києві, Одесі, Львові, Вінниці та Тернополі.

З ініціативи її творців частина коштів з кожного проданого квитка піде на допомогу політичним в’язням та їхнім сім’ям. Кошти будуть спрямовані зокрема на лікування дітей політв'язнів від хронічних та вроджених захворювань, освіту дітей політв'язнів, які знаходяться в Криму, РФ та на материку України, медикаментозну допомогу їхнім сім’ям та психоемоційну адаптацію дітей після обшуків, арештів, затримання батьків.

«Крим став тією ланкою, що об’єднала в одному проєкті талановитих людей, адже частина нашої команди – саме з Криму. Крим об’єднав також двох талановитих режисерів - Ахтема і Олега пов’язує не тільки професія, а й Батьківщина, яку вони змушені були залишити. І коли Олег обирав режисера, з яким хотів би робити кіно, він так і назвав Ахтема, - "мій кримський брат". На жаль, з кожним роком тема Криму все рідше з’являється в медіаполі. Для нашої команди дуже важливо постійно порушувати питання Криму, а також утисків кримських татар та їхніх сімей. Через все це страждають їхні діти, тож ми раді стати партнером ГО та зробити свій внесок у його діяльність. Ми не маємо права забувати про наших співгромадян в Криму та мусимо намагатись робити все можливе, аби повернути Крим», - Анна Паленчук, продюсерка.

Допомогу у передачі коштів громадському руху «Кримська Солідарності» здійснить Громадська Організація «Правозахисний Рух Криму», пріоритетними напрямами діяльності якої є захист прав у міжнаціональної та конфесійної сферах.

«Фільм "Номери" екранізує те, що відбувається насправді. Влада своїм репресивним механізмом намагається зламати волю людей жити, думати й вірити так, як вони вважають правильним. І наша співпраця з командою стрічки – це можливість привернути увагу до проблеми, яка зникла з заголовків, але досі існує в реальному житті. Тому що політв'язні Криму – це не просто список прізвищ та кримінальних справ, яких на початку цієї осені нараховується 105 осіб. За кожним з них криється справжня людська історія боротьби чоловіків в катівнях тюрем, яких на волі чекають батьки, дружини й діти. І якщо відомі політики, громадські діячі, активісти в Україні стануть "голосом" і "підтримкою" в'язнів, їх сімей, дітей та розкажуть спочатку суспільству України, а потім й всьому світу їхню людську історію, біль й розлуку з сім'єю, їхні мрії та плани – то цей список оживе і перетвориться в масив емпатії та взаємної підтримки, він перестане бути хворобливою історією про "невідомі прізвища" або "братську могилу" в російських ізоляторах та колоніях. Це реальне й цілком здійсненне завдання, яке не потребує в'їзду до Криму та не несе загрози. Але це надія, захист від катувань, тиску в тюрмах і впевненість –вони не забуті. І це колосальна підтримка для 200 дітей, які вже довгі роки живуть в розлуці з батьками», – Дамір Мінадіров, правозахисник ГО «Правозахисний Рух Криму».

Фільм «Номери» був зрежисований дистанційно і є унікальним явищем для української кіноіндустрії. В основі фільму лежить п’єса «Номери», що була написана Олегом Сенцовим ще до ув’язнення, у 2011 році. Над фільмом працював тандем двох режисерів — Олега Сенцова, який перебував у виправній колонії № 8 «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі, та Ахтема Сеітаблаєва, який допомагав втілювати задум на знімальному майданчику разом з продюсеркою фільму Анною Паленчук. Робочий процес Олег і Ахтем обговорювали у листах. Впродовж девелопменту фільму Олег Сенцов дотримувався голодування, яке тривало 145 днів.

Іронічна антиутопія «Номери» розповідає про ув’язнене суспільство, яке намагається побороти свої страхи та отримати свободу. У світі Номерів все підпорядковується суворій системі й верховному правителю – Нулю. Десять героїв вже звикли бігти по колу та робити все відповідно до книги Правил. У них немає можливості вибирати, як жити й кого любити. Але життя змінюється з появою нового жителя, якому не відомі чинні закони. Це руйнує спокій пасивної влади. Раптово непохитна віра Номерів розколюється на шматки. Вони хочуть самостійно вирішувати свою долю, отримати імена і створити новий світ, де будуть панувати їхні закони.

В основі фільму лежить п’єса «Номери», що була написана Олегом Сенцовим ще до ув’язнення, у 2011 році. У 2018 році була поставлена вистава, над якою працювали режисерка-постановниця Тамара Трунова та художник-постановник Юрій Ларіонов. Прем’єра на «Сцені 6» у «Довженко-Центрі» відбулася з аншлагом. Перша презентація проєкту повнометражного фільму за п’єсою відбулась у 2018 році в межах пітчингу Одеського міжнародного фестивалю, де продюсерка Анна Паленчук презентувала лист Олега з наміром брати участь у виробництві фільму з-за ґрат. Над фільмом працював тандем двох режисерів — Олега Сенцова, який під час роботи над фільмом перебував у виправній колонії № 8 «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі, та Ахтема Сеітаблаєва, який допомагав втілювати задум на знімальному майданчику разом з продюсеркою фільму Анною Паленчук. Робочий процес Олег і Ахтем обговорювали у листах. Впродовж девелопменту фільму Олег Сенцов дотримувався голодування, яке тривало 145 днів.

Світова прем’єра фільму відбулась у лютому 2020 року в межах програми Berlinale Special ювілейного Берлінського кінофестивалю (Berlinale) за участю творчої команди. Стрічка отримала схвальні відгуки від почесних гостей та критиків, які особливо відмічають талановиту акторську гру та лякаючу пророчу актуальність подій фільму в сучасному світі.

Фільм – копродукція України (435 FILMS за підтримки Міністерства культури України), Польщі (Apple Film Production за підтримки Polish Film Institute), Чехії (Česká Televize) та Франції (Canal+).

Промокампанія відбувається за фінансової та інформаційної підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Генеральний медіапартнер промокампанії: канал «Україна»

Партнери промокампанії: столична мережа автозаправних станцій KLO, Amnesty International в Україні, Польський інститут у Києві.

Медіапартнери промокампанії: Новое время, Vertigo, Радіо Свобода, Країна ФМ.

Про фільм.

Художній фільм «Номери», що був створений за однойменною п'єсою Олега Сенцова, розповідає про ув’язнене суспільство, яке намагається побороти свої страхи та отримати свободу. У світі Номерів все підпорядковується суворій системі й верховному правителю – Нулю. Десять героїв вже звикли бігти по колу та робити все відповідно до книги Правил. У них немає можливості вибирати, як жити й кого любити. Але життя змінюється з появою нового жителя, якому не відомі чинні закони. Це руйнує спокій пасивної влади. Раптово непохитна віра Номерів розколюється на шматки. Вони хочуть самостійно вирішувати свою долю, отримати імена і створити новий світ, де будуть панувати їхні закони.

Режисери: Олег Сенцов, Ахтем Сеітаблаєв

Оператор: Адам Сікора

Автор сценарію: Олег Сенцов

Продюсери: Анна Паленчук, Даріуш Яблонський, Віолета Камінська, Ізабела Войцик

Композитор: Милош Єлич

Хореограф-постановник: Олена Шоптенко

У ролях: Олександр Ярема, Ірина Мак, Віктор Жданов, Лорена Колібабчук, Денис Роднянський, Олена Узлюк, Євген Черніков, Агата Ларіонова, Олександр Бегма, Марія Смолякова, Максим Девізоров, Євген Лебедін, Олег Карпенко, Олександр Лаптій, Віктор Андрієнко

Жанр: іронічна антиутопія, драма

Рік: 2019

Виробництво: Україна (435 FILMS за підтримки Міністерства культури України), Польща (Apple Film Production за підтримки Polish Film Institute), Чехія (Česká Televize), Франція (Canal+)

Тривалість: 102 хв

Дистриб’ютор: 86PROKAT

Прем’єра в Україні: 19 листопада 2020

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю