Руслан Павленко , 13 июня 2011 в 13:20

«Брати Гадюкіни» видали іще один «головний концерт». Найвдалішими послідовниками гурту виявилися... білоруси

"Україна Молода" опублікувала своє бачення концерту-трибюту Братів Гадюкіних, що відбувся 3 червня 2011. Передруковуємо цю статтю на додаток до нашої рецензії для більш повної картини того, що Фагот назвав "Головним Концертом року".

«Гадом» буду!

«Брати Гадюкіни» видали іще один «головний концерт». Найвдалішими послідовниками гурту виявилися... білоруси

Тепер розумієш: таке до снаги лише «Братам Гадюкіним». Минулої п’ятниці знаменитий гурт зібрав на одній сцені майже всіх передовиків української рок–музики (втім не тільки року, й не лише українського). Музиканти мали за честь наслідувати «Гадів», тому охоче відгукнулися на заклик організаторів: для багатьох виконавців «Гадюкіни» були кумирами, а на когось іще й здійснили визначальний творчий вплив... Годі уявити інший гурт, який міг би зібрати таку тусовку, крім «БГ».

Чуваки, це було чотко!

Фоззі з гурту ТНМК назвав той вечір так — «Головний Концерт», написавши обидва слова з великої літери. І справді: за останні роки важко згадати будь–який інший музичний сейшн, який проходив би так яскраво та емоційно. Звісно, якщо не брати до уваги виступу тих–таки «Гадюкіних» у 2006 році. То було перше їхнє шоу після десятирічної мовчанки. Тоді ще жив Кузя — незабутній фронтмен групи Сергій Кузьмінський, який два роки тому помер від раку. Саме на його честь проводився п’ятничний концерт під гаслом «Я вернувся домів».

Емоції на концерті ринули і з залу, й зі сцени. «Я маю велике щастя бути вокалістом «Братів Гадюкіних» на ці три хвилини», — поділився перед виступом Андрій Хливнюк із «Бумбокса». А фронтмен ТНМК Фагот зізнався, що, йдучи на сцену, ледь не розплакався від розчулення: «Я пам’ятаю «Хлопців з Бандерштату», тоді я ще був зовсім маленьким. І зараз почуваюся абсолютно щасливою людиною». А для Святослава Вакарчука «Гадюкіни» стали ще й наставниками: музикант розповів, що в юному віці слухав лише The Beatles, поки його друг, Володя з сьомого поверху, не приніс касету «БГ». «Через кілька днів увесь мій клас вивчив напам’ять всі пісні. Хто його знає, якщо б я не почув цю касету, чи повірив би, що рок можна співати українською», — зізнався фронтмен «Океану Ельзи».

На концерті пам’яті Сергія Кузьмінського кожен із музикантів виконував по одній пісні із репертуару «Гадюкіних» — і це, мабуть, було найбільшим недоліком вечора, бо хотілося слухати ще і ще... Чи не найкращий переспів підготував гурт із–за кордону: «Ляпіс Трубєцкой» додав «Наркоманам на городі» важкого саунду, змусивши стрибати весь зал. Гості з Білорусі вимовляли деякі слова на свій манір, зате тексту не забули, тоді як вокалісти «Мертвого півня» (львів’яни грали «Дупу джалізовую») та «Братів Карамазових» («Сорок пачок «Верховини») забували слова й підглядали у записки... Важчою за «Ляпіса» була лише «Димна суміш»: молода команда видала «117–ту статтю» у стилі психодел–року, що було принаймні оригінально.

Дуже вдалою вийшла кавер–версія від «Океану Ельзи» — «Приїдь до мене у Мостиська». Гуртам ТНМК і «ВВ» дісталися найбільш хітові пісні — «Файне місто Тернопіль» і «Всьо чотко»: дві команди витримали високу марку композицій (і потім повторили їх на біс). «Кому вниз» виконали «Хлопців із Бандерштату», додавши пісні маршового ритму. Як зауважила потім співачка Анжеліка Рудницька у розмові з «УМ», якби Андрій Середа ще двічі повторив композицію — зал би вишикувався у колони й був би готовий марширувати куди завгодно.

«Піккардійська терція» переклала музичні інструменти на голосові партії й суперово заспівала «Жовті стрічки». Тарас Чубай, який прибув на концерт на милицях, потішив публіку «Дівчиною з Коломиї». «Перкалаба» грала «Було не любити» (вокаліст гурту Федот вийшов на сцену у такому ж помаранчевому реглані й окулярах, що й Кузя в 2006 році).

Осиротілі «Брати Гадюкіни» теж виконували власні пісні: у групі всі учасники мають непогані голоси, й свого часу кожен iз них мав свою «фірмову» композицію — назабутню «Роксоляну» наспівував Ігор Мельничук (бас–гітара), а «Клофелін» — Павло Крохмальов (клавішні). В інших піснях Кузьмінського заміняв переважно барабанщик Михайло Лундін.

І Кузя теж співав...

Окреме слово — про публіку. Народу набилося у Палац спорту по самі вінця: мало кому з виконавців, навіть із–за кордону, вдається зібрати стільки публіки, а от «Гадюкіни» можуть! І в 2006–му, і в 2011–му. Про значення музики «Братів Гадюкіних» можна судити із колективного портрета публіки, що зібралася на концерт: серед відвідувачів були і старші люди, і підлітки, які тієї «пєрєстройки» (невичерпної скрині для «гадівських» сюжетів) не бачили. У холі можна було зустріти письменника Сергія Жадана, історика Володимира В’ятровича, народних депутатів Андрія Парубія та Олеся Донія і навіть одного з чільних представників греко–католицької церкви, ректора Українського католицького університету Бориса Гудзяка. Пізніше виявилося, що на концерт завітала ще й Юлія Тимошенко. «Аудиторія чудова! Це все для публіки. Якби не вона — нічого б цього не було. Ніколи», — зізнався «УМ» один із «Гадюкіних», Михайло Лундін, після концерту.

Кузя там теж був. Незримо. Виконавці постійно зверталися до головного з «Гадюкіних», час від часу позирали кудись на стелю. І був Кузін голос. На початку концерту організатори пустили запис, як Кузьмінський вітається з публікою. Із його голосом минув і фінал: «Брати» грали уживу, а голос Кузі лунав у записі. В той час на сцену вийшли всі музиканти. То були «Ми ходили–дили» та «Я вернувся домів» — звісно ж, пісні з символічним підтекстом.

І тоді до веселого концерту додалася нотка смутку — туга за Кузею, цією неоднозначною й у чомусь трагічною постаттю, яка так добре відчувала ТУ епоху й закарбувала її на музичних скрижалях. Зал у ту мить засвітився вогнями сотень запальничок, а з очей не одного меломана потекли сльози...

Концерты, шоу, представления, «Океан Ельзи», группа «Вопли Видоплясова» («Воплі Відоплясова», гурт «ВВ»), Группа «Ляпис Трубецкой» (гурт «Ляпіс Трубєцкой»), Группа «Бумбокс» («Bumbox»), Анжелика Рудницкая (Анжеліка Рудницька), «Танок на майдані Конго» («ТНМК», «ТНМКонґо»), Тарас Чубай, Група «Мертвий півень», Група «Димна Суміш», «Кому вниз», «Братья Карамазовы», Сергій Кузьминський (DJ Pubert, Кузя, Кузьмінський), гурт «Брати Гадюкіни» (Гади), гурт «Перкалаба» (Perkalaba), Михайло Лундін, Ігор Мельничук

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю