Наберите 10 лайков, чтобы вывести материал на главную страницу

Алена Че , 8 июня 2017 в 11:28

Анна Лисенко-Гурська: «Якщо набридає читати, я починаю писати»

Вже більше року книголюб, поетеса та письменниця з Тернополя Анна Лисенко-Гурська змімає авторський відео-блог, у якому ділиться враженнями про прочитані книги, а також роздумами на різні теми. Саме з Анною ми сьогодні познайомимося.

Анно, для початку розкажіть, будь ласка, з якою метою Ви створили відео-блог?

Відео-блог я створила трохи більше року тому. До цього вела текстовий блог. Розповідала у ньому про прочитані книги. У певний момент вирішила, що знімати відео на цю тему буде легше. На практиці виявилося, що це важче, проте значно цікавіше. У своїх відео я не роблю анотацій до того чи іншого твору. Просто розповідаю про книгу так, як могла би розказати про неї подрузі.

За рік існування на Вашому каналі з’явилися відео не лише про прочитані книги. Розкажіть про це детальніше.

Так. На моєму каналі вже є кілька рубрик: «Прочитано», у якій я, власне, розповідаю про книги; «Інспекція книгарень», у якій ділюся враженнями про сервіс та асортимент інтернет-книгарень (в планах зробити «інспекцію» і у звичайних книжкових магазинах); «Суб’єктивно про книги», у якій я розказую про книги, які мені з тої чи іншої причини не сподобалися. Також на каналі є рубрика «Про тайм-менеджмент». Вона не має відношення до книг, проте ця тема мені дуже цікава, і я хочу поділитися з глядачами своїми знаннями та досвідом. Окрім цього я інколи знімаю відео на різні житейські теми, які мене зачепили. Дуже рада, що все це знаходить відгук у глядачів.

Деякий час Вашу рубрику «Прочитано» можна було почути на радіо. Скажіть кілька слів про це.

Одного дня на мене вийшли працівники інтернет-радіо «Солянка» (м. Дніпро) і запропонували співпрацю. Спочатку я вагалася, оскільки не уявляла, як це може бути, але все ж погодилася. Згодом виявилося, що ідея чудова, і, що мої відео прекрасно сприймаються на слух.

Чи не замислювалися про авторську програму на радіо або на телебаченні?

Загалом ідея гарна, але зараз на це немає часу.

А текстовий блог Ви продовжуєте вести?

Так, але у текстовому блозі я майже не розповідаю про прочитані книги. Не бачу сенсу, оскільки все це є на відео. Натомість викладаю там власну творчість. З дитинства пишу вірші, а зараз працюю над прозовим романом.

Ви маєте авторські літературні збірки?

Поки що ні. Звісно, видання власної книги є у планах, проте це станеться тільки тоді, коли я зрозумію, що мені більше не хочеться нічого редагувати і змінювати.

Ви брали участь у літературних фестивалях?

Так. Щороку у Тернополі проходить літературний фестиваль «Ї». Вже 5 років поспіль я беру в ньому участь.

У Вас філологічна освіта?

Ні. За освітою я соціальний педагог. Про філологію навіть і не думала, оскільки вважаю, що це не має жодного відношення до літературної творчості. Моя робота також не пов’язана з літературою. Я працюю у контакт-центрі керівником технічного відділу.

У Вас є хобі, не пов’язані з літературою?

Ні. Всі мої захоплення так чи інакше пов’язані з літературою. Словом, коли набридає читати, я починаю писати.

А як Ви ставитеся до аудіо книг?

Загалом ставлюся позитивно, проте в Україні це, на жаль, не так добре розвинуто, як хотілось би.

Які Ви любите фільми та музику?

Насправді я не є кін оманом. Книги, як Ви вже зрозуміли, мені значно ближче. Дивлюся фільми зазвичай за компанію. Найчастіше це екранізації прочитаних книг. Музику також практично не слухаю. Коли хочеться розслабитися, вмикаю «Один в Каное», «Pianoбой» і тому подібне.

Ви спілкуєтеся зі своїми глядачами та читачами?

Наживо спілкуватися поки що не доводилося, а от у соціальних мережах мені пишуть регулярно. Приємно, що люди не лише ставлять лайки, а й діляться думками стосовно побаченого і прочитаного.

А чи були випадки, що Ваші відео надихнули когось на те, щоб створити власний ютуб-канал?

Так, мені пару разів писали люди про те, що хочуть створити свій канал, та все ж, я думаю, надихнули їх на це не суто мої відео, а сам факт існування подібного.

Інспекція книгарень #2: ВсіКниги, Grenka.ua, БамBook

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю