Алена Че , 27 февраля 2017 в 09:50

Андрій Великий: «Своє хобі я перетворив на професію»

Новий будний день слухачі «Львівської хвилі» розпочинають з ранковим шоу «Все й одразу», увечері по вівторках і четвергах знайомляться з цікавими особистостями завдяки ток-шоу «Наживо», цілодобово слухають якісну вітчизняну та зарубіжну музику. До всього цього докладає руку ведучий прямого ефіру і музичний редактор радіостанції Андрій Великий. І як, з’ясувалося, не єдиним радіо живе сьогодні відомий шоу-мен. Саме з Андрієм ми сьогодні познайомимося.

Андріє, насамперед розкажіть, будь ласка, як у Ваше життя прийшло радіо?

Справа в тім, що з раннього дитинства вся моя дружня сім’я «програмувала» мене на те що я мою стати медиком… (в моїй родині не було жодного лікаря. Просто, батьки вважали, що саме ця професія забезпечить стабільність мого майбутнього). Все до того йшло. Щотижневі заняття з репетиторами з хімії та біології, різіноманітні медичні гуртки і т.д. Але на початку 90-х, як і більшість підлітків того часу, став активно слухати радіо. Тоді й зрозумів, що рухаюсь не в тому напрямку. Після серйозної розмови з батьками вступив до Львівського Національного Університету імені Івана Франка на факультет журналістики. Моя радіокар’єра розпочалася з радіо «Ініціатива», де я вів скандальне шоу «Язиката ніч». Обговорював у ньому найгостріші та найпікантніші теми. До мене на ефіри приходили абсолютно різні люди, не виключаючи епатажних політиків, сміливих митців, представників ЛГБТ спільноти. Навіть одного разу була справжня ворожка… А прямий ефір з повією мені досі згадують…Зараз сам дивуюся тому, як я міг таких тем торкатися. Після закриття радіо «Ініціатива» мене запросили на «Львівську хвилю», де я працюю і до сьогодні.

Разом з Влодком Лучишиним Ви є ведучими ранкового шоу «Все й одразу». Що допомагає прокидатися о такій ранній порі?

Лукавити не стану. Фізично, незважаючи на те, що шоу вже 10 років в ефірі, важко. Як і більшість людей, по кілька разів на ранок виключаю будильник. Проте, бажання першими інформувати про все, що відбувається довкола, дуже стимулює.

У передвечірнє шоу «Наживо» до Вас приходять представники різних сфер діяльності. Питання для інтерв’ю з ними Ви готуєте заздалегідь чи ставите їх експромтом?

Все залежить від того, хто гість ефіру. Якщо я добре знаю свого героя, можу дозволити собі експромт. Якщо ж спілкуюся вперше, намагаюся перед інтерв’ю дізнатися якомога більше інформації, адже, як Ви розумієте, знайти підхід до гостя дуже важливо.

Окрім ведення прямого ефіру Ви обіймаєте посаду музичного редактора. А самі займалися музикою?

У дитинстві мріяв грати на барабанах, але батьки сказали, що барабани - то дуже гучно, і купили мені акордеона. А взагалі, саме відсутність музичної освіти і допомогла стати хорошим музредом. Як відомо, у музикантів зовсім інше відчуття і смак, ніж у інших людей. Я ж більше орієнтуюся на масового слухача.

В ефір «Львівської хвилі» можуть потрапити пісні зовсім невідомих українських виконавців?

Звичайно. На «Львівській хвилі» можна почути пісні Соні Кей, груп «Сальто назад», «77 годин», ILYB та багатьох інших молодих українських виконавців.

Відомо, що Ви викладаєте радіожурналістику. Розкажіть про це докладніше.

Я викладаю радіожурналістику на магістерці школи журналістики «УКУ» ( Український Католицький Університет). Якраз у лютому пішов 6-й рік моєї викладацької діяльності. Не скажу, що це легко, але безумовно цікаво. Моя задача- закохати студентів у радіо і навчити передавати голосом максимум емоцій.

Ви пробували себе у друкованій чи тележурналістиці?

Писати-це точно не моє. Стосовно телебачення вважаю, що робити кар’єру слід у Києві, а я себе там не бачу.

Чому?

По-перше, у Києві все по-іншому. Не скажу, що мені це зовсім не подобається, але все ж таки Львів я люблю більше. Заряджаюсь позитивом навіть від бруківки в центрі міста. По-друге, як Ви вже зрозуміли, мені є, що тут втрачати.

Щоправда, останнім часом все більше часу проводжу у столиці. Адже став співпродюсером молодого виконавця Ivana NAVI. Все ж центром українського шоу-бізнесу є Київ. Тому все частіше буваю у цьому місті.

А як почалась ваша співпраця з Іваном?

Продюсерська агенція MOVAmusic (одним із ідейників створення якої став я) вирішила розвивати та пропагувати сучасну українську музику. На початках ми не мали чіткого наміру рухатися в якийсь конкретний стиль. Переслухали купу демок. Від шансону до драм-енд-бейсу… Аж поки не потрапили на пісні Івана. Одразу віддчув, що це саме те чого так бракує в УКРмузиці. А потім ще й з’ясувалося, що з ним давно знайомий і, навіть, про перспективність цього співака мені колись говорив Кузьма. Ось так все «пішло-поїхало». Тепер NAVI став одним з яскравих представників україномовної танцювальної музики.

У Вас є хобі?

Вважаю себе щасливою людиною, адже своє хобі я перетворив на професію. У вільний час сповна віддаюся спілкуванню з родиною та друзями. Після загибелі свого товариша Кузьми Скрябіна зрозумів: треба більше цінувати своїх близьких і ні в якому разі не переносити «на потім» зустріч з ними...

Ви- прихильник активного чи пасивного відпочинку?

Активного. Довго лежати на пляжі - то для мене катастрофа. Найкраще для мене це гори. Тільки з’являється «вікно» у робочому графіку їду в Карпати.

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю