Наберите 10 лайков, чтобы вывести материал на главную страницу

Алена Че , 29 марта 2017 в 11:54

Андрій Чемес: «Радіо є одним з найшвидших методів передачі інформації»

17 березня у Львові відбувся вже 3-й за рахунком «SKOVORODA Fest», на якому були презентовані новий весняний сезон першого україномовного мандрівного Radio SKOVORODA та колекція мерчу від творчої команди «Supafresh». Сьогодні ми познайомимося з співорганізатором заходу, співзасновником радіостанції Андрієм Чемесом.

Андрію, для початку поділіться з нами своїми враженнями від 3-го «SKOVORODA Fest».

Для початку, гадаю, буде доречним сказати декілька слів про те, як виникла ідея проведення даного заходу. Справа в тім, що, як Ви вже знаєте, створюючи Radio SKOVORODA ми прагнули бути максимально відкритими для свого слухача. Саме тому ведемо ефіри не зі студії з наглухо зачиненими дверима, а з різноманітних громадських закладів, відкритих майданчиків. Провівши чимало таких ефірів, думали, чим би ще здивувати. Так і народився «SKOVORODA Fest». Також слід зазначити те, що на нього ми завжди запрошуємо молодих, але перспективних вітчизняних виконавців. На 3-му «SKOVORODA Fest» нашими гостями були проекти «Tik Tu» і «Cape Cod». На попередніх двох - Latexfauna, Cepasa, Brunettes Shoot Blondes. Враження у мене однозначно позитивні. Вже замислюємося про 4-й «SKOVORODA Fest». Маємо намір провести його під час великодніх свят.

На 3-му «SKOVORODA Fest» Ви презентували новий весняний радіосезон та колекцію мерчу. Скажіть кілька слів про це.

Колекція мерчу, яку ми презентували, створена креативною дизайнерською командою «Supafresh» в особі Сергія Фединяка та Олеся Дереги. До речі, ця колекція також нещодавно була достойно представлена на «Lviv fashion week».

Весняний сезон на Radio SKOVORODA без жодних перебільшень можна назвати сезоном експериментів. У ньому залишаться улюблені багатьох програми «Теорія Беглова», «Majority of Minorities», «Lviv City Stand Up Show», «Територія Класики», «IT Zhuk», «ЗАВТРА», «Ночі Дівочі», «Travel Show Ореста Зуба» також повернеться «Мова Джазу з Михайлом Балогом». А ще з’явиться одразу декілька нових програм, які, маємо надію, сподобаються слухачам. Скажу кілька слів про них. У шоу «Денний Light» ми будемо інформувати про найцікавіше та найактуальніше, що відбувається в Україні; у «GUMA»- знайомити з новинками урбаністичної моди; у "IT News"- тримати в курсі новин цієї сфери; у кулінарному шоу «Food Advisor з Юрієм Ковриженком» відкриємо таємниці кухонь різних країн світу, у «Музології Кіно» з Олегом Яськівим і Таїсією Шуманською всіляко намагатимемося перенести слухача в атмосферу того чи іншого фільму. Крім цього vb підтримаємо молодих діджеїв, виходитимуть live мікси від DJ Machitas.

А особисто Вас ми почуємо у вищезгаданих проектах?

Так. Будете періодично чути мене у шоу «Денний Light», а також на Radio SKOVORODA залишається моя авторська програма «Люди з Андрієм Чемесом», яка не має чіткого часу виходу в ефір, проте має чітких гостей. Вийде в ефір і мій новий проект «NewSic». У ньому я знайомитиму з новинками вітчизняної та зарубіжної музики.

А зараз розкажіть, будь ласка, як у Вашому житті з’явилося радіо?

Насправді це випадкова історія. Я навчався у Медичному Університеті і про яку кар’єру радіоведучого навіть і не думав. У рекламному відділі «РадіоМан» працювала моя подруга і я часто заходив до неї на роботу. І от одного разу мені запропонували піти на кастинг, за допомогою якого шукали ведучого щоденного вечірнього хіт-параду. Я вирішив спробувати. Мене затвердили. З того часу я встиг попрацювати на декількох львівських радіостанціях, і в певний період прийшло розуміння, що треба створювати щось своє. Одного дня зібралися на каві з друзями Артемом Галицьким, Мар’яною Романяк та Володимиром Бєгловим. Під час цієї розмови виявилося, такі думки виникають не лише у мене. В результаті, як Ви вже знаєте, з’явилася ідея створити Radio SKOVORODA, яке суттєво відрізняється від того, що ми чуємо у вітчизняному ФМ-просторі.

Побутує думка, що радіо себе відживає. Що Ви на це скажете?

Скажу, що відживає себе не радіо, а певний формат, який не змінюється роками. Перестає бути цікавим, коли ведучий за цілу ефірну годину читає прогноз погоди і пару разів оголошує наступну пісню. Люди хочуть чогось глибшого, змістовнішого. Керівникам і менеджерам радіостанцій, на мій погляд,слід над цим замислитися. Насправді радіо - один з найшвидших методів подачі інформації, тому , якщо грамотно заповнити ефірний час, слухачі до нього повернуться.

У Вас уже чималий досвід роботи на радіо. Чи не думали ділитися ним з іншими?

Напевно Ви читаєте мої думки, адже замислювався про це неодноразово. Не так давно з колегами провели лекцію на тему створення мандрівного онлайн-радіо у столичній «Школі вільної журналістики», отримали безліч позитивних відгуків. Є ідея створювати у Львові журналістські зустрічі, де можна буде ділитися власним досвідом та брати щось цікаве й корисне від інших.

У Вас є хобі?

Так. Я люблю переглядати нові фільми й писати на них рецензії. Проте останні 3 роки моїм головним захопленням є донечка Настя. Намагаюся проводити з нею кожну вільну хвилину.

Які Ви любите книги та фільми?

Як я щойно зазначив, дивлюся фільми різних жанрів. Люблю відчуття, коли хочеться дивитися кінцеві титри і думати про головні теми щойно побаченого кіно. Читаю професійну літературу. На художню, чесно кажучи, не вистачає часу.

Ви- прихильник активного чи пасивного відпочинку?

Пасивного. Найкращий відпочинок для мене- це провести час у спокійній обстановці з рідними та друзями. З активних розваг подобаються гірські лижі.

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю