Тала Гончарова, шеф-редактор Starlife , 30 мая 2018 в 11:44

7 причин побачити і сфотографувати Заліщики – місто-острів на Тернопільщині

Мрієш побачити дивовижні краєвиди? Хочеш зробити класне фото чи відео для Instagram? Тоді відкрий для себе дивовижний світ тернопільської природи і почни з Заліщиків. Це місто-острів, місто-загадка, немов з казки!

Чому воно називається саме так, оповідають легенди. За однією, тамтешні мешканці жили «за лісом», а за іншою – біля кущів ліщини зупинялися перепочити купці, що прямували з Галича до Бесарабії та у зворотному напрямку.

Ось 7 цікавих фактів, які познайомлять тебе з Заліщиками:

1. Це єдине в Україні місто-острів; розкинулось в низині Дністра на Тернопільщині. В Інтернеті пишуть, що подібних місць у світі лише два: Мозель у Франції та підкова Мармурового каньйону в США.

2. Заліщики розташовані на відстані 125 км від Тернополя і 50 км від Чернівців.

3. У перших декадах ХХ століття був модним європейським курортом і центром виноробства, куди вела окрема залізнична колія з Польщі. М’який клімат і чиста водичка для плавання дуже приваблювала європейську аристократію. Кажуть, там навіть росли пальми!

4. Заліщики відвідувало чимало відомих людей. Сюди приїздив австрійський імператор Франц Йозеф II під час своєї подорожі Галичиною. Під час Першої світової війни у Заліщиках бував відомий фінський військовий і державний діяч Маннергейм. У тридцятих роках минулого століття тут відпочивав знаний польський політик Йозеф Пілсудський.

5. Архітектурна цікавинка міста – Палац Бруницьких, зведений в 1831 р. Саме його відвідував Франц ІІ.

6. Помилуватися і зазняти місто-острів, що омивається водами Дністра, можна з села Чернівецької області зі столичною назвою – Хрещатик.

7. Місто входить до складу заповідної зони регіонального ландшафтного парку «Дністровський каньйон», тому природне багатство охороняється державою.

Бажаємо приємної подорожі та гарних фотографій!

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю