Руслан Павленко , 1 ноября 2007 в 14:06

«ТанцЛабораторіум» звертається до прихованого «тіла-пам’яті»

3, 4 листопада 2007 р. 20:00 - прем′єра перформансу КУРБАС. РЕКОНСТРУКЦІЯ.

Національний Центр Театрального Мистецтва ім. Леся Курбаса
Асоціація Актуального Танцю
TanzLaboratorium

В пам′ять 70-річчя розстрілу українського режисера Леся Курбаса

вул. Володимирська, 23В НЦТМ ім. Леся Курбаса
тел.279 47 83, 8067 395 71 35
продаж квитків перед початком

З релізу:

Його актори вивчали Шпенглера, Штайнера і Платона. Робили етюди по законам Ньютона. Ним захоплювався Всеволод Мейерхольд, називав його найвидатнішим режисером Радянської Республіки, його вважав своїм учнем Олександр Довженко. Практично всі відомі українські актори 1920-1960-х років були або вихованцями Курбаса, або зазнали його сильного впливу.

Леся Курбаса було розстріляно 3 листопада 1937 року в урочищі Сандормах, Карелія. Саме там з 27 жовтня по 4 листопада було розстріляно 1111 політв′язнів – «в честь подготовки к празднованию ХХ – летия Великой Октябрьской Социалистической Революции»
-------------------------------------------------------------------------------

З людини знімають одяг, позбавляючи її, таким чином, культурної оболонки. Вона намагається вижити у обставинах, що змінилися. У відчайдушних спробах відшукати нову ідентичність, людина втрачає грунт. Процес роз-одягання повторюється знову й знову, доводячи людську істоту до чистої екзистенції.

У перформансі використано звук старих платівок. Це грамзаписи танцювальної музики 30-40-х років, а також фрагменти композицій авангардного музиканта Томаса Брінкмана (Thomas Brinkmann).

“ТанцЛабораторіум” не використовує тіло танцівника як професійний інструмент, натомість звертається до того, що найглибше сховано у тілі – пра-людське, те що є у всьому живому і взагалі сущому – до «тіла-пам’яті».

Етніка, этника, фолк, Концерты, шоу, представления

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю