Дмитрий Павленко , 16 мая 2008 в 22:47

«Гайдамаки» зняли кліп «Мені здається» та фотосесію… у Чорнобилі

9 травня музиканти гурту "Гайдамаки" разом з художником Геннадієм Гутгарцем побували у Чорнобилі - знімали відео на пісню "Мені здається" з нового альбому "Кобзар".

Спочатку зйомки відбувалися на даху п’ятиповерхівки та на водонапірній башті, потім "знімальний майданчик" передислокувався у один з покинутих будинків з вражаючим написом: "Тут живе хазяїн", де Генадій Гутгарц влаштував перформанс у жанрі action painting, обливши музикантів білою фарбою… Під час перформансу відбулась фотосесія.

Режисером і оператором кліпу став Сергій Волков. Було відзнято тільки половину матеріалу. Зараз "Гайдамаки" намагаються отримати дозвіл, щоб знову відвідати Чорнобиль і закінчити зйомки.

"На фізичному рівні не відчував радості від того фарбування" – говорить Іван Леньо, акордеоніст гурту – "можливо, відчую ефект, коли будуть надруковані фотографії. Можете собі уявити реакцію відвідувачів, що траплялися нам на зустріч, коли ми, з ніг до голови у білій фарбі, ішли джунглями Чорнобиля митися до водойми – вони, мабуть, сприймали нас за мутантів…Якби це бачив Володар річки Річище, то він би був дуже вражений, що у його володіння запливли невідомі білі істоти у особі Олександра Ярмоли та Івана Леньо…Якщо людська діяльність і надалі буде така ж несвідома, не факт, що планету не будуть населяти такі от невідомі білі створіння…"

Місце зйомок кліпу було визначено невипадково, адже тема Чорнобиля неодноразово виникала у творчості гурту.

Для Олександра Ярмоли події 22-річної давнини є не лише трагедією цілої держави, а і власним болем, адже він сам родом з Чорнобиля.

"Я був дуже вражений, адже приїхав у місто свого дитинства…шокований тим, як воно змінилось…", поділився Сашко. "Ми були здивовані кількістю людей, які проживають на "забороненій" території. Скільки б не говорили про небезпеку перебування у Чорнобильській зоні, багато людей полишають свої квартири у великих містах та повертаються до рідних місць…"

"Для мене Чорнобиль є символом болю України, сильної землі, що переживає важкі часи, символом української та єврейської культури, яка має свої витоки у Поліссі. Людство не задумується, які наслідки трагедія принесе у майбутньому. Мало хто на цьому наголошує, і я радий, що завдяки "Гайдамакам", у чиїх піснях постійно прослідковується тема Чорнобиля, я мав нагоду там побувати…У всіх країнах намагаються утилізувати ядерні відходи, натомість в Україні, державі, що постраждала від страшної техногенної катастрофи світового масштабу найбільше, існує багато підприємств, що пов’язані з найнебезпечнішим виробництвом", говорить Геннадій Гутгарц, бабуся якого народилася неподалік від Чорнобиля.
Митці вирішили нагадати усім про трагедію європейського масштабу і своєю творчістю вшанувати усіх потерпілих.

Фото звезд и знаменитостей, Съемки клипа, Група «Гайдамаки»
Загрузка...
Интер - программа на неделю