Алена Че , 19 сентября 2017 в 16:27

Євгенія Науменко: «Журналістика- це єдина сфера, де я зможу багато про що дізнаватися»

Студентка «Школи журналістики УКУ» «Український Католицький Університет» Євгенія Науменко за роки навчання вже встигла спробувати себе у багатьох видах омріяної професії. Вона практикувала у різних ЗМІ нашої країни, висвітлювала найрізноманітніші теми. Саме з Євгенією ми сьогодні познайомимося.

Євгеніє, розкажіть будь ласка, з чого почалася Ваша творча діяльність?

Моя творча діяльність насправді розпочалася з музики, оскільки я зростала у співочій родині. Мій тато співає і грає на гітарі, обидві бабусі співали у народному хорі. Отже, змалку я з бабусями вчила і переспівувала народну творчість, з татом- популярні пісні та романси. До музичної школи я не ходила, деякий час займалася у вокальному гуртку. У шкільні роки брала участь у фестивалі «Спадщина».

Зараз розвиваєте себе як співачка?

Не розвиваю, оскільки обрала професію журналіста. Хіба що інколи влаштовую «камерні вечори» для рідних та друзів.

Чому Ви обрали професію журналіста?

Про цю професію я мріяла класу з 8-го. Переконана, журналістика- це єдина сфера, де я зможу вдовольнити свою допитливість, багато про що дізнаватися.

Зараз Ви навчаєтеся у «Школі журналістики УКУ». Чому обрали саме цей навчальний заклад?

Перші 4 курси я провчилася у рідному місті, у Запорізькому Національному Університеті. Коли прийшов час вступати до магістратури, я дізналася про проект «Школи журналістики УКУ» «Друзі за Збручем» і вирішила взяти у ньому участь. Приїхавши на майстер-класи до Львова, я зрозуміла, що хочу тут навчатися. До того ж, жити у Львові було ще однією моєю мрією.

Як давно Ви почали практикувати?

Практикувати почала ще у Запоріжжі. Писала статті для студентського порталу «Пороги», допомагала у створенні культурно-просвітницької програми на ТРК «Запоріжжя», пізніше стажувалася у Києві у інформаційних відділах телеканалів «ІСТV» та «UA:перший».

А де практикуєте у Львові?

Цього літа проходила практику на радіо «Львівська хвиля», допомагала у створенні розважальних програм. Також регулярно пишу, як фрілансер. Їхня тематика абсолютно різна.

За час навчання Ви спробували себе і на радіо, і на телебаченні, і у електронних виданнях. У якому виді журналістики Ви себе бачите?

Дуже хотілося б працювати на телебаченні, проте спочатку, думаю, варто проявити себе на радіо.

Які теми Ви би хотіли висвітлювати?

Мене найбільше цікавить все, що стосується творчості. До речі, тема моєї дипломної роботи також напряму пов’язана з мистецтвом. Вона звучить так: роль музичної культури у збереженні національної ідентичності.

У Вас є хобі?

Так. Це поезія. Пишу вірші ще зі школи, інколи викладаю їх у соціальних мережах.

Які Ви любите книги та фільми?

Дивлюся драми і мелодрами. З нещодавно побаченого сподобався фільм «Все ще Еліс». По-перше, вразила історія головної героїні; по-друге, у цьому фільмі знялася моя улюблена актриса Джуліанна Мур. Читаю художні твори як літературних класиків, так і сучасних авторів. Нещодавно прочитала роман «Ті, що співають у терені».

Ну а тепер скажіть, звідки в уродженки російськомовного краю така любов до всього українського?

Любов до всього українського у мене перш за все тому, що я- українка. Те, що у Запоріжжі, як у переважно російськомовному місті, немає патріотів – неправда. Я зростала у родині, де завжди шанувалися традиції нашої країни, і таких родин, повірте, у нас чимало.

А як Вас прийняв Львів?

Чудово, проте навчаючись у Львові я відчула, що у цього міста свій особливий колорит. Львів’яни навпаки допомогли мені зрозуміти, як можна любити, пишатися, а головне – піклуватися про своє місто.

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю